Румунська інвентаризація

Поділитися
Поштовхом у двосторонніх відносинах назвав свій візит до Києва міністр закордонних справ Румунії Михай Унгуряну...

Поштовхом у двосторонніх відносинах назвав свій візит до Києва міністр закордонних справ Румунії Михай Унгуряну. Після зміни влади в обох країнах ці переговори стали першою серйозною спробою не лише провести інвентаризацію проблем між нашими країнами, а й знайти вихід зі становища, яке склалося. Так, пан Унгуряну привіз в Україну пропозиції румунського уряду щодо активізації двосторонніх контактів, яка стосується, серед іншого, і прикордонного співробітництва. «Ми приїхали до Києва з великим списком політичних ініціатив, із двосторонніми угодами в різних напрямах, від економіки й до довкілля. Ми переконані, що Україна зробить свій внесок у цей план дій, і сподіваємося, що його буде підписано до 21 квітня, до зустрічі президентів у Бухаресті», — передає слова глави румунського зовнішньополітичного відомства «Інтерфакс-Україна».
Найсерйознішим результатом зустрічі пана Унгуряну з українськими чиновниками стало рішення продовжити переговори з розмежування континентального шельфу і виняткових економічних зон між Україною та Румунією в Чорному морі. Дипломати навіть сподіваються вирішити це питання до початку слухань у Міжнародному суді ООН у Гаазі. «З одного боку, ми залишаємо суду в Гаазі робити свою справу, а з іншого — ми відкрили канал спілкування, і це йде одночасно. Ми сподіваємося знайти вирішення цього питання раніше, ніж його буде вирішено в суді», — заявив Михай Унгуряну.
Натомість Борис Тарасюк повідомив, що було досягнуто домовленості про повернення найближчим часом до двостороннього формату переговорів у вирішенні цього питання на рівні експертів. Нагадаємо, що восени минулого року Румунія звернулася в Міжнародний суд ООН із проханням розглянути справу про делімітацію континентального шельфу та виняткових економічних зон між Україною і Румунією в Чорному морі. Втім, у відносинах Києва й Бухареста протягом останнього року багато запитань викликало і будівництво нашою країною судноплавного каналу на Дунаї.
Після переговорів глава українського МЗС повідомив, що проект будівництва судноплавного каналу на Дунаї нині проходить експертизу на відповідність міжнародним стандартам і національним інтересам країни. У зв’язку з цим він висловив сподівання, що пропозиції, вироблені в ході минулих переговорів, про проведення консультацій і конференцій «повинні допомогти привести до конкретних рішень». «Я гадаю, що в даній ситуації наклеювання ярликів не вирішить проблеми. Немає нічого простішого, ніж наклеювати ярлики», — підкреслив Б.Тарасюк.
Під час візиту Михая Унгуряну було досягнуто домовленості, що Віктор Ющенко у квітні відвідає Румунію. Можливо, на той час Бухарест уже буде готовий дати відповідь на українську пропозицію про запровадження між нашими країнами асиметричного візового режиму — безвізовий режим для румунських громадян при в’їзді на територію України в обмін на безплатні візи для українських громадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі