Румунська інвентаризація - Політика - dt.ua

Румунська інвентаризація

25 березня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №11, 25 березня-1 квітня

Поштовхом у двосторонніх відносинах назвав свій візит до Києва міністр закордонних справ Румунії Михай Унгуряну...

Поштовхом у двосторонніх відносинах назвав свій візит до Києва міністр закордонних справ Румунії Михай Унгуряну. Після зміни влади в обох країнах ці переговори стали першою серйозною спробою не лише провести інвентаризацію проблем  між нашими країнами, а й знайти вихід зі  становища, яке склалося. Так, пан Унгуряну привіз в Україну пропозиції румунського уряду щодо активізації двосторонніх контактів, яка стосується, серед іншого, і прикордонного співробітництва. «Ми приїхали до Києва з великим списком політичних ініціатив, із двосторонніми угодами в різних напрямах,  від економіки й до довкілля. Ми переконані, що Україна зробить свій внесок у цей план дій, і сподіваємося, що його буде підписано до 21 квітня, до зустрічі президентів у Бухаресті», — передає слова глави румунського зовнішньополітичного відомства «Інтерфакс-Україна».
Найсерйознішим результатом зустрічі пана Унгуряну з українськими чиновниками стало рішення продовжити переговори з розмежування континентального шельфу і виняткових економічних зон між Україною та Румунією в Чорному морі. Дипломати навіть сподіваються вирішити це питання до початку слухань у Міжнародному суді ООН у Гаазі. «З одного боку, ми залишаємо суду в Гаазі робити свою справу, а з іншого  — ми відкрили канал спілкування, і це йде одночасно. Ми сподіваємося знайти вирішення цього питання раніше, ніж його буде вирішено в суді», — заявив Михай Унгуряну.
Натомість Борис Тарасюк повідомив, що було досягнуто домовленості про повернення найближчим часом до двостороннього формату переговорів у вирішенні цього питання на рівні експертів. Нагадаємо, що восени минулого року Румунія звернулася в Міжнародний суд ООН із проханням розглянути справу про делімітацію континентального шельфу та виняткових економічних зон між Україною і Румунією в Чорному морі. Втім, у відносинах Києва й Бухареста протягом останнього року   багато запитань викликало і будівництво нашою країною судноплавного каналу на Дунаї.
Після переговорів глава українського МЗС повідомив, що проект будівництва судноплавного каналу на Дунаї нині проходить експертизу на відповідність міжнародним стандартам і національним інтересам країни. У зв’язку з цим він висловив сподівання, що пропозиції, вироблені в ході минулих переговорів, про проведення консультацій і конференцій «повинні допомогти привести до конкретних рішень». «Я гадаю, що в даній ситуації наклеювання ярликів не вирішить проблеми. Немає нічого простішого, ніж наклеювати ярлики», — підкреслив Б.Тарасюк.
Під час візиту Михая Унгуряну було досягнуто домовленості, що Віктор Ющенко у квітні відвідає Румунію. Можливо, на той час Бухарест уже буде готовий дати відповідь на українську пропозицію про запровадження між нашими країнами асиметричного візового режиму — безвізовий режим для румунських громадян при в’їзді на територію України в обмін на безплатні візи для українських громадян.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво