Розкрито схеми тіньової приватизації в Києві - Політика - dt.ua

Розкрито схеми тіньової приватизації в Києві

18 березня, 2011, 15:43 Роздрукувати

Підбити підсумки приватизації в столиці - проблематично, особливо за роки правління Леоніда Черновецького.

Адже відомий «джип» депутата Іванова так вдало згорів біля ресторану «Нон-стоп», що на проспекті Перемоги. Причому, зауважте, коли їхав завантажений документами з вул. Хрещатик, 10, на вул. Хрещатик, 36. 

Безумовно, залишилися якісь копії. У БТІ, наприклад. Проте відповіді на запитання: чи було проведено експертну оцінку об’єктів, виставлених на приватизацію, чи відбулися торги, хто зрештою підписав документи — канули в Лету. Водночас у вцілілих паперах ідеться про 348 об’єктів (в основному — нежитлові приміщення), виставлених на приватизацію у 2006—2010 рр. і проданих. Переважна більшість — без аукціону.
Акції комунальних підприємств Києва розмивалися шляхом додемісій («Київміськбуд», банк «Хрещатик», «Водоканал», «Київмлин» та ін), в ході яких місто добровільно поступалося бізнесу своїми корпоративними правами (до речі, всі операції пройшли через компанію «Новий регіон», афілійовану з паном Супруненком).
 
Активи ж цих та інших об’єктів власності виводилися також іншими способами.
 
Схема № 1. Аукціон в тираж. Управління комунальної власності публікувало оголошення про конкурсний продаж того чи іншого об'єкта в таких газетах як «Точка» і «Дивіденди». Сукупний наклад передбачає процедуру з добре знайомими запрошеними, і в результаті заявок на конкурс не надходить. Управління знижує стартову ціну об'єкта на 30 відсотків. Для участі ж у повторному конкурсі традиційно подаються дві заявки, причому від родинних структур, що володіють потрібним номером газети. Торги ламаються на першому кроці: товар йде задешево. Управління затверджує протокол конкурсу, підписується договір купівлі-продажу, після чого об'єкт ще кілька разів перепродується - поки не знайде того самого «добросовісного покупця». У всіх таких прозорих аукціонах виявлено слід Української універсальної товарної біржі. Експерти нарахували 35 тис. квадратів, виведених з власності громади подібним шляхом. 
 
Схема № 2. Покористувався - передай іншому. Приклад: історія з підприємством «Київмлин», акції якого пішли за допомогою тієї ж емісії. А ось активи (майданчики всіх хлібозаводів) - були обмінені на корпоративні права підприємства, про які ніхто ніколи не чув. Потім «Київмлин» раптом перестав платити місту за оренду, і,згідно зі схемою, передає за актом прийому-передачі свої будівлі і приміщення в статутний фонд ТОВ «Слов’янські хліба».ТОВ швидко реєструє право власності і перепродує покупцеві, який знову реєструє право власності, і знову перепродує. 
 
Таким чином у 2008— 2010 рр. у ВАТ «Київмлин» було відчужено будівель та приміщень у Києві загальною площею 70 тис. кв. метрів. При цьому всі нові власники є особами, пов’язаними з власниками ТОВ «Слов’янські хліби» і ВАТ «Київмлин».
 
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Інни Ведерникової «Як грабували Київ. Основні схеми».
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >