Розголошування держтаємниці обійдеться дорожче в 10 разів (від 510 грн за таємницю) - законопроект прийнято за основу

Поділитися
Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону інформації з обмеженим доступом, яка є власністю держави"

Законопроектом пропонується підвищити рівень мінімального штрафу за порушення законодавства про державну таємницю посадовою особою з трьох (51 грн) до тридцяти (510 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Окрім того, збільшуються розміри штрафів за розголошення конфіденційної інформації, що є власністю держави.

Як зазначає у пояснювальній записці голова СБУ Валерій Хорошковський, зараз "має місце невідповідність заподіяної шкоди реаліям штрафів, встановлених Кодексом України про адміністративні правопорушення за порушення законодавства про державну таємницю та порядок обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави (17-255 грн)"

Окрім того, на думку голови СБУ розміри штрафів, встановлених статтею 212-5 (за розголошення конфіденційної інформації, що є власністю держави), повинні бути вищими, ніж штрафів, встановлених статтею 212-2 (за розголошення держтаємниці), оскільки ступінь суспільної небезпеки першого порушення, вищий, ніж формальне порушення законодавства про державну таємницю без настання суспільно небезпечних наслідків (розголошення державної таємниці або втрата її матеріальних носіїв є кримінально караними діяннями).
Розголошення конфіденційної інформації, що є власністю держави, може завдати шкоди Україні у зовнішньоекономічній, військовій, науково-технічній сферах. Так, більшість прикладних розробок вітчизняних учених, що проводяться за державні кошти, до моменту патентування є конфіденційною інформацією, яка є власністю держави, розголошення якої може призвести до копіювання ноу-хау іноземними структурами. Тому пропонується рівень штрафних санкцій, встановлених статтею 212-5, підвищити у 20 разів (нові штрафи становитимуть від 340 до 680 грн).

Згідно з інформацією В.Хорошковського, у минулому році за результатами перевірок стану охорони державної таємниці в органах державної влади, установах, організаціях і на підприємствах виявлено понад 9 тис. порушень вимог законодавства, до адміністративної відповідальності притягнуто понад 1,1 тис. осіб.

Глава СБУ підкреслює, що за останні 3 роки кількість випадків притягнення до адміністративної відповідальності осіб за порушення законодавства про державну таємницю майже не зменшилася (2008 рік - 1 004 людини, 2009 рік - 1 164, 2010 рік - 994), а кількість випадків притягнення до відповідальності за розголошення конфіденційної інформації, що є власністю держави, суттєво збільшилася (2008 рік - 137 осіб, 2009 рік - 146, 2010 рік - 206).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі