ПАРЄ відмовилася вводити санкції проти російських депутатів, які підтримали анексію Криму - Політика - dt.ua

Російській делегації дозволили продовжити роботу в ПАРЄ без санкцій

29 січня, 20:57 Роздрукувати

Регламентний комітет визнав недостатніми підстави скарги щодо виключення російської делегації.

Регламентний комітет закрив розгляд скарги, ініційованої депутатом з Латвії © 112 Україна

Російська делегація повинна продовжити роботу в Парламентській асамблеї Ради Європи без будь-яких санкцій. Відповідне рішення прийняв комітет ПАРЄ.

Як повідомляє "Європейська правда", на підставі даного рішення комітету ПАРЄ було закрито розгляд скарги, ініційованої депутатом з Латвії Марією Голубєвою і отримала підтримку декількох десятків інших депутатів ПАРЄ. Згідно з регламентом Асамблеї, якщо комітет відхиляє оскарження з процедурних підстав, тоді воно вважається автоматично прийнятим ПАРЄ. При цьому рішення комітету має бути оголошено під час засідання Асамблеї.

У регламентному комітеті повідомили, що скарга була розглянута за двома підставами:

1) в складі російської делегації є депутати, які були обрані по багатомандатному округу з урахуванням голосів, отриманих в аннексированном Криму;

2) в російській делегації є сенатори, які підтримали анексію Криму в 2014 році, і проти яких у результаті були введені міжнародні санкції.

В ПАРЄ визнали, що зазначені підстави не є достатніми для введення обмежень щодо російської делегації.

"Комітет вирішив, що повноваження російської парламентської делегації повинні бути підтверджені", — сказано в рішенні регламентного комітету.

Читайте також: ПАРЄ: Український інтерес між Страсбургом та Варшавою

Нагадаємо, оскаржити права РФ в ПАРЄ запропонував член литовської делегації Емануеліс Зінгеріс 27 січня під час обговорення порядку роботи на зимову сесію. Після цього в моніторинговому комітеті нідерландцем Тіні Кокс був підготовлений проект рішення щодо оскарження повноважень російської делегації. У тексті проекту пропонувалося уникнути накладення на Росію яких-небудь обмежень, оскільки, за словами представників країн-членів ПАРЄ, РФ показала прогрес у виконанні вимог Асамблеї. При цьому в документі відсутні будь-які згадки про численні порушення прав людини з боку РФ як в анексованому Криму, так і на Донбасі.

Як відомо, у 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ через анексію Криму і ведення бойових дій в Донбасі. У відповідь делегація РФ відмовилася брати участь у сесіях Асамблеї і платити внески. Однак 25 червня 2019 року ПАРЄ зняла санкції з російської делегації без будь-яких додаткових умов. Вже на наступний день Асамблея відновила права делегації РФ в повному обсязі, хоча з боку Росії і не були виконані умови для повернення в організацію: Крим і Донбас не були деокуповані, а українські політв'язні не були звільнені.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1283, 22 лютого-28 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >