Росія запрошує Україну приєднатися до Митного союзу - Політика - dt.ua

Росія запрошує Україну приєднатися до Митного союзу

16 березня, 2011, 02:29 Роздрукувати

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Росія вітала б перемови щодо приєднання України до Митного союзу.

«Це суверенне рішення української держави. Ми вітали б перемови з Україною з цього питання, будемо до цього прагнути, будемо розмовляти з нашими партнерами», - повідомив Путін, відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції за підсумками Міждержради ЄврАзЕС і засідання Ради міністрів Союзної держави.

«Ми знаємо, що Україна веде перемови зі створення з Євросоюзом зони вільної торгівлі. Рівень митного захисту, який Україна вимовила собі при вступі до СОТ, більш ніж у два рази нижче, ніж наш єдиний митний тариф. І навіть у разі приєднання Росії до СОТ на тих підставах, які ми зараз для себе визначили з партнерами по перемовах СОТ, він майже не зміниться - він буде в два рази вищим, за український», - заявив російський прем'єр-міністр.

«Це означає, що якщо Україна створить зону вільної торгівлі разом з Євросоюзом і змушена буде поступитися по багатьом позиціям, чутливим для української економіки, то вона, зрозуміло, розраховуватиме на те, що ці товари підуть на російський ринок. А ми не зможемо дозволити собі цього зробити», - зауважив політик. 

За його словами, в цій ситуації Росія буде змушена почати вибудовувати кордон.

«Ми з колегами - і з Білоруссю, і з Казахстаном - цілком усвідомлюємо це. Я не вірю, що і Казахстан, і Білорусь негайно поставлять перед Росією питання про закриття митного кордону. Не треба бути експертом, щоб зрозуміти, що наслідки будуть важкими», - сказав російський прем'єр.

За його словами, це поганий сценарій розвитку подій, зокрема, зважаючи й на характер стосунків Росії й України.

«А ось вести перемови з Євросоюзом у форматі Єдиного економічного простору, або Митного союзу - це зовсім інша справа, і позиції зовсім інші, набагато більш виграшні», - сказав Путін.

За матеріалами РИА «Новости»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >