Росія заявила про готовність співпрацювати з Україною в Радбезі ООН

Поділитися
Росія заявила про готовність співпрацювати з Україною в Радбезі ООН Росія запевняє, що готова співпрацювати з Україною в Радбезі ООН © сайт ООН
РФ готова співпрацювати з усіма членами РБ ООН, включаючи Україну, запевняють в російському МЗС.

МЗС Росії заявив про готовність до конструктивної співпраці з усіма знову обраними непостійними членами Ради безпеки ООН, в тому числі з Україною. Про це йдеться в повідомленні прес-служби зовнішньополітичного відомства РФ.

"Розраховуємо, що, беручи участь у роботі цього органу, ООН несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки, ці держави будуть активно сприяти закріпленню центральної ролі Організації у світових справах, підвищення її ефективності і авторитету в реалізації глобального порядку денного, виступати за політико-дипломатичне врегулювання кризових ситуацій на основі суворого дотримання цілей і принципів статуту ООН і міжнародного права", - йдеться в повідомленні.

"Зі свого боку готові до конструктивної співпраці зі знову обраними членами Ради Безпеки", - додали в МЗС РФ.

Читайте також: Японське єдиноборство

Сьогодні Генеральна Асамблея ООН обрала п'ять непостійних членів Ради Безпеки ООН. З 1 січня 2016 року місця за столом Ради Безпеки ООН займуть Єгипет, Сенегал, Україна, Уругвай і Японія.

Як писало видання The Washington Post, Україна хоче отримати місце в Радбезі ООН і тоді, якщо вона приєднається до найбільш впливового органу ООН, в якому її заклятий ворог Росія має постійне членство, "феєрверки точно будуть".

Як заявляв президент Петро Порошенко, Україна на Генасамблеї ООН підніме питання про позбавлення Росії права вето в Раді Безпеки. За його словами, цей крок не тільки зробить механізми Радбезу ООН більш ефективними, він поверне цим механізмам ефективність, оскільки зараз Радбез просто блокується і не в змозі виконувати свою роль.

Одне з останніх "гучних" застосувань права вето РФ сталося наприкінці липня. Тоді Росія заблокувала резолюцію про міжнародний трибунал для збитого "Боїнгу", ставши єдиною країною, яка проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі