Росія буде змушена погодитися на введення миротворців ООН в ОРДЛО – Порошенко

Поділитися
Росія буде змушена погодитися на введення миротворців ООН в ОРДЛО – Порошенко Порошенко розповів про "чіткий план повернення Донбасу" © United Nations Photo/Flickr
Президент України підкреслив, що світова спільнота підтримує розміщення миротворчої місії і політико-дипломатичне врегулювання конфлікту в Донбасі.

Президент України Петро Порошенко висловив впевненість, що Російська Федерація буде змушена підтримати розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в Донбасі і вивести свої підрозділи з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

"Миротворці ООН, увійшовши на Донбас, вичавлять окупаційні війська РФ з українських територій, разоружат незаконні збройні формування і забезпечать виведення важкого озброєння і безпеку для початку реінтеграції окупованих нині частин Донбасу", - заявив глава держави в ефірі телеканалу "Прямий" увечері в понеділок, 25 березня.

За словами Порошенка, "чіткий план повернення Донбасу" узгоджений лідерами України, Німеччини, Франції та РФ в координації з партнерами з США.

У ході виступу на Генасамблеї ООН 20 лютого президент України Петро Порошенко запропонував відправити до ОРДЛО технічну оціночну місію для підготовки до введення миротворців.

Представник України в ООН Володимир Єльченко пояснив, що технічна місія ООН могла б провести аналіз військово-технічного аспекту миротворчої місії і визначити кількість військовослужбовців, яких необхідно направити в регіон.

Наприкінці січня Петро Порошенко повідомив, що три постійних члени Ради Безпеки ООН – США, Британія і Франція - підтримують введення миротворців до ОРДЛО.

Раніше голова ОБСЄ Мирослав Лайчак повідомив про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО, надати підтримку та поділитися досвідом роботи в регіоні.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможлив

Україна наполягає, що мандат місії поширювався на всю окуповану територію, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі