Робочий візит Зеленського до Канади: зустрічі, заяви та домовленості

Фото
Поділитися
Президент України цими днями провів низку важливих зустрічей.

Президент Володимир Зеленський у рамках візиту до Канади зустрівся з прем'єр-міністром країни, міністеркою закордонних справ, представниками МВФ, Світового банку, української громади тощо. Про що розмовляли сторони та яких домовленостей досягли читайте у нашому матеріалі.

Так, спершу у Торонто відбулася зустріч з міністеркою закордонних справ Канади Христею Фріланд. Український президент та канадська міністерка наголосили на важливості консолідації міжнародної коаліції для протидії агресії РФ, інформує пресслужба Зеленського.

На цій зустрічі Зеленський підтвердив, що курс України на повноправне членство у Євросоюзі і НАТО залишається незмінним, і висловив сподівання на подальшу активну взаємодію з Канадою у питаннях євроатлантичної інтеграції.

Відбулася також зустріч голови держави з керівництвом Світового конгресу українців та Конгресу українців Канади. Зеленський, зокрема, акцентував на важливості підтримки української мови.

"У Конституції записано, що єдина державна мова в Україні – українська. Я як президент, як гарант Конституції захищатиму українську мову", – зазначив він.

Було обговорено й кроки, які може зробити влада, щоб створити кращі можливості для українців, котрі мешкають за кордоном, відвідувати та вільно працювати на батьківщині. Президент закликав українську громаду активно долучатися до побудови демократичної й заможної України.

Того ж дня, 2 липня, Зеленський провів зустріч із першим заступником директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девідом Ліптоном. Глава України наголосив, що співпраця з МВФ залишається пріоритетом для української влади. За його словами, Україна досягла макроекономічної стабільності, але цього поки що замало.

Зеленський підкреслив, що гарантує незалежність Нацбанку України. Також додав, що країна налаштована проводити реформу правоохоронних органів, енергетичної сфери, велику приватизацію та ринок землі. Він повідомив про скасування понад 160 указів, що "створювали тиск на бізнес". Глава держави також запросив делегацію МВФ відвідати Київ з метою досягнення домовленості щодо нової програми одразу після формування нового уряду.

Напередодні зустрічі Зеленського з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо у канадському уряді зазначили, що останній "з нетерпінням чекає" на цю зустріч. Після перемовин сторони зробили низку важливих заяв.

Зеленський висловив переконаність, що Україна зможе досягнути прогресу у врегулюванні ситуації в Донбасі лише політико-дипломатичним шляхом, дієвим інструментом для цього є продовження санкцій. Особливо в контексті невиконання Росією рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення 24 моряків та повернення українських кораблів, додав президент.

Також, за його словами, Україна зацікавлена поглибити співпрацю з Канадою у військовій сфері. Це стосується, зокрема, канадської військової тренувальної місії UNIFIER, яка діятиме в Україні до 2022 року. Зацікавлена й у посиленні торговельно-економічної та інвестиційної співпраці.

"Наші країни працюватимуть над розширенням дії двосторонньої Угоди про вільну торгівлю на сферу послуг та інвестицій", – повідомив президент України. Він також схвалив інвестиції у країну таких канадських компаній, як Brookfield, TIU, Black Iron, Vermilіon. Зеленський повідомив, що українська компанія разом з канадською "Верміліон Енерджі" виграли право на нафтогазові ділянки.

Крім того, на брифінгу було повідомлено про досягнення низки домовленостей щодо підтримки України в оборонній сфері: постачання бронетехніки й подальший розвиток співпраці. Угоду мають підписати найближчим часом.

"Ми вже бачимо інвестиції з боку канадських компаній у виробництво боєприпасів в Україні. І продовжимо працювати з Україною для того, щоб вона мала ту підтримку, яка їй потрібна, з боку Збройних сил Канади. Ми продовжимо операцію UNIFIER і зробимо все, щоб Україна отримала необхідне обладнання", – заявив своєю чергою Трюдо.

Також стало відомо, що дві країни в найближчі місяці планують підписати угоду про молодіжні обміни, що дасть змогу громадянам за спрощеною процедурою здійснювати взаємні подорожі з метою навчання та працевлаштування на термін до 1 року. Канадська сторона, крім того, запропонувала приєднати Україну до програми Trusted Travelers, яка передбачає спрощену процедуру приїзду українців до Канади.

Під час Конференції з питань реформ в Україні, яку цьогоріч проводить Канада, Зеленський заявив, що одними з ключових його завдань є перемога над корупцією і створення незалежних судів.

"Діджиталізація процесів, реалізація "Держави у смартфоні" – штучний інтелект має замінити менталітет чиновників. Подолання монополій, боротьба з рейдерством і контрабандою. Захист права власності, покращення кредитного рейтингу країни, масштабне залучення інвестицій. Усе це слід зробити заради підвищення рівня життя громадян України", – резюмував він.

Також він зауважив, що неможливо говорити про розвиток України, не торкаючись теми Донбасу і Криму: "Повернення наших територій, полонених, настання миру – це найголовніше. Це перше, що має забезпечити держава, яка орієнтована на громадянина".

Перед Україною стоять два великих виклики. Передусім – економічний. За попередніми оцінками, для відновлення Донбасу потрібно понад 10 мільярдів євро. Восени відбудеться відповідний форум у Маріуполі, на який запрошують іноземних інвесторів, що зацікавлені у фінансуванні інфраструктурних та гуманітарних проектів в Донбасі, повідомив Зеленський.

Другий виклик – інформаційний. Президент акцентував увагу на тому, що Україна має повертати не лише свої території, а й своїх людей, й вони не мусять втрачати зв'язок із Україною. За словами Зеленського, те, що Донбас і Крим – Україна, має нарешті почути й усвідомити керівництво Росії.

"Цілий світ повинен казати це на весь голос. Не втомлюючись. Це потрібно не тільки Україні, це потрібно й вам. Бо повернення Криму та мир в Донбасі – це запорука спокійного сну і в Європі, і у світі. Пам'ятайте про це тоді, коли наступного разу будете обговорювати питання санкцій", – звернувся Зеленський до учасників заходу.

За час перебування у північноамериканській країні Зеленський також зустрівся у Торонто з віце-президентом Світового банку з питань регіону Європи та Центральної Азії Сірілом Мюллером. Він зазначив, що Україна хоче поглиблювати співпрацю й готова продовжити реалізацію реформ після обрання нової Верховної Ради. Є важливим залучення Світового банку до реалізації інфраструктурних проєктів. За словами Зеленського, також йде підготовка великої приватизації, яку планують провести вже цього року.

На зустрічі зі спеціальним представником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером голова Української держави знову зазначив, що Київ повністю підтримує урегулювання конфлікту на сході країни політико-дипломатичним шляхом. Водночас російська сторона не підтримала запропоноване Україною "хлібне перемир'я", до того ж тривають обстріли, зокрема й автомобілів меддопомоги, а на окупованій території обмежена діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі