Риторика угорських і румунських депутатів у ПАРЄ носить передвиборний характер – Геращенко

Поділитися
Риторика угорських і румунських депутатів у ПАРЄ носить передвиборний характер – Геращенко Геращенко: Ми готові обговорювати будь-які наші закони, тому що вони європейські
Заяви деяких представників делегацій були схожі на приховані територіальні претензії до України, зазначила перший заступник голови ВР.

Агресивні заяви деяких представників угорської та румунської делегацій у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) були схожі на приховані територіальні претензії до України, заявила член української делегації, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, риторика угорських і румунських депутатів носить передвиборний характер і спрямована на мобілізацію свого електорату з метою показати, що політики борються за своїх співвітчизників в усіх куточках світу.

"Це нечесно - використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення відносин з найближчими сусідами", - зазначила Геращенко.

Він також підкреслила: "Ми готові обговорювати будь-які наші закони, тому що вони європейські. І ми чекаємо транспарентності - щоб і українська діаспора в сусідніх країнах мала право на вивчення української".

Крім того, Геращенко додала, що резолюція ПАРЄ прийнята за ініціативи угорської та румунської делегацій, і має подвійні стандарти.

"Нам вдалося збити майже всі одіозні поправки, але на жаль, не всі. Чекаємо висновку Венеціанської комісії і працюємо далі над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності", - написала перший заступник голови ВР.

Нагадаємо, що 12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст.7, яка стосується мови викладання, за результатами дебатів була прийнята резолюція з рекомендаціями для України. Згідно з резолюцією, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їх права. Також ПАРЄ просить забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії стосовно цього закону в повній мірі.

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив про те, що експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакції на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі