Рішення Краматорського суду знаходиться в секретній кімнаті Генпрокуратури – Луценко

Поділитися
Рішення Краматорського суду знаходиться в секретній кімнаті Генпрокуратури – Луценко
Документ засекретили свідомо для продовження слідства.

Генеральній прокурор Юрій Луценко засекретив рішення Краматорського суду про конфіскацію 1,5 млрд доларів, щоб не розкривати список підприємств, які фігурують у слідстві, а документ знаходиться у спеціальному приміщенні в Генеральній прокуратурі України. Про це Луценко сказав під час засідання комітету з питань нацбезпеки у середу, 17 січня.

"Рішення Краматорського суду знаходиться в секретній кімнаті Генпрокуратури. Я закликаю всіх не сприяти членам ОЗГ Януковича, в тому числі і шляхом надання йому можливості ставити під сумнів рішення українського суду, яке вступило в законну силу", - сказав він.

Він зауважив, що рішення про засекречення ним документу було прийнято тому, що в Генпрокуратурі ще продовжується слідство по десятках справ організованого злочинного угруповання Януковича в різних його конфігураціях та щодо різних його економічних злочинів.

"В рішенні Краматорського суду є сотні суб'єктів господарювання, через які Янукович проводив свою злочинну діяльність. Розсекречення цієї інформації дуже ускладнить проведення слідчої та оперативно-розшукової, в тому числі таємної, роботи щодо бенефіціарів цих структур… Якщо умовний Сидоренко, який співпрацював з Януковичем… буде знати, що саме його підприємство є в цьому переліку, звичайно він буде оберігатися від прослуховування, зняття його телекомунікацій тощо набагато більше ніж коли він цього не знає", - сказав генпрокурор.

Генпрокурор зазначив, що зловмисники всіляко намагаються повернути конфісковані кошти, "в тому числі шляхом шпигунства отримати документ, можливо навіть не справжній і в іншій країні спробувати знайти свій суд, який реалізує їх плани".

Він додав, що перед прокурорами тричі була загроза зникнення або частини або всієї суми 1,5 арештованих грошей Януковича.

"Якби ми це (спецконфіскацію – ред.) не зробили в квітні минулого року і тягнули далі до сьогоднішнього дня, то я практично не сумніваюся, що більша частина коштів була б рішеннями тих чи інших інститутів виведена з-під арешту", - сказав Луценко.

Він зазначив, що Генпрокуратура не планує судитися ані з "Українською правдою", ані з телекомпанією Al Jazeera, ані з іншими ЗМІ через публікацію тексту рішення Краматорського суду про спецконфіскацію "грошей Януковича".

Нагадаємо, 10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування про розкрадання екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням 1,5 млрд доларів, до яких в 2016 році була застосована процедура спецконфіскації.

Згідно з матеріалами розслідування, посередником у купівлі облігацій офшорними компаніями в 2012-2014 роках виступала фірма Investment Capital Ukraine (ICU), яку на той час очолювала Валерія Гонтарева, котра згодом очолила Національний банк України.

Крім того, журналісти з'ясували, що народний депутат-утікач Олександр Онищенко і засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в РФ, компанію, що володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів Януковича.

Пізніше катарський телеканал оприлюднив засекречений Генеральною прокуратурою України вирок Краматорського міськсуду Донецької області про спецконфіскацію так званих "грошей Януковича".

На данний момент Генпрокуратура не може ні підтвердити, ні спростувати справжність тексту оприлюдненого вироку. За словами заступника генпрокурора Євгена Єніна, справжність документу буде підтверджено через час, після проведення відповідного аналізу компетентними органами.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі