Рибак: Скасувати "харківські угоди" хоче не вся опозиція, а тільки окремі політики

Поділитися
Рибак: Скасувати "харківські угоди" хоче не вся опозиція, а тільки окремі політики Володимир Рибак © blog.tui.ua
Спікер вважає, що відносини, що існують між флотами України й Росії, сприяють зміцненню співдружності між двома країнами.

Україна буде виконувати зобов'язання перед партнерами по перебуванню на своїй території Чорноморського флоту Російської Федерації, заявив голова Верховної Ради Володимир Рибак, що прийняв участь у заходах з нагоди 230-річчя Чорноморського флоту в неділю, 12 травня в Севастополі.

Відповідаючи на питання журналістів про своє ставлення до того, що українська опозиція ставить питання про необхідність денонсувати угоди про продовження базування ЧФ РФ до 2042 року, спікер сказав: "Опозиція не ставить питання, окремі політики - дійсно, є такі висловлювання. Однак, це міждержавні відносини, і Україна - країна, яка виконує взяті на себе зобов'язання".

Голова Верховної Ради вважає, що 230-я річниця Чорноморського флоту - це свято двох держав. "Думаю, що сьогоднішнє свято - це свято двох наших держав. 230 років, починаючи з будівництва перших кораблів. Перемоги ми разом ділили. Були гіркоти певні... Однак сьогодні Чорноморський флот і Військово-морські сили України разом святкують, і, я думаю, що це елемент стабільності в цілому, і перш за все в цьому регіоні", - резюмував Рибак.

- Чорноморський флот Росії не збирається повністю міняти Севастополь на Новоросійськ

Нагадаємо, Росія і Україна уклали базовий договір про умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України в 1997 році, в ньому чітко обумовлені умови оренди російського флоту на території України, в тому числі зафіксована орендна плата в розмірі 98 мільйонів доларів, а також термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 28 травня 2017 року.

Проте в квітні 2010 року були підписані так звані "харківські угоди": президенти Росії та України - Дмитро Медведєв і Віктор Янукович - в результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази в Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди, з правом його продовження ще на п'ять років. Влада обґрунтували таку угоду домовленістю "Газпрому" і "Нафтогазу" про пільгові ціни (знижки) на газ для України.

Дану угоду було ратифіковано Радою 27 квітня 2010 року. Опозиційні депутати неодноразово намагалися рішенням парламенту скасувати цей договір. Однак закон "Про внесення зміни до регламенту Верховної Ради України" від 11 січня 2012 року заборонив депутатам вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародних договорів України. Однак 31 травня 2012 року Конституційний суд України визнав неконституційним цей закон. !zn

Читайте також:

Чорноморський флот Росії не збирається повністю міняти Севастополь на Новоросійськ

Москва досі не передавала Києву проект угод щодо модернізації Чорноморського флоту РФ

ЧФ РФ здає орендовані у України об'єкти під магазини, бари, офіси

Опозиція впевнена, що переозброєння ЧФ РФ створить загрозу суверенітету України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі