Рибак підписав скасування "законів про диктатуру"

Поділитися
Рибак підписав скасування "законів про диктатуру" Володимир Рибак © blog.tui.ua
Законопроект про визнання такими, що втратили чинність, законів від 16 січня передано на підпис Віктору Януковичу.

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак підписав закон № 4007-у "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України", який скасовує 9 законів від 16 січня, що отримали популярність як "закони про диктатуру". Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Тепер закон про скасування "законів про диктатуру" від 16 січня має підписати президент Віктор Янукович.

Нагадаємо, 28 січня 2014 р., народні депутати України прийняли закон № 4007-у, що скасовує низку законів, прийнятих голосуванням руками 16 січня 2014 р. За відповідне рішення проголосував 361 народний депутат.

Таким чином, депутати скасували дев'ять із дванадцяти проголосованих 16 січня законів (№№ 721-VII, 722-VII, 723-VII, 724-VII, 725-VII, 726-VII, 727-VII, 728-VII, 729-VII).

Як відомо, найбільше обурення опозиції та Майдану викликав закон України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" (реєстр. №3879).

Зокрема, прийнятий закон встановлював суттєві обмеження свободи слова і масових зборів. Закон передбачав кримінальну відповідальність за так звану "екстремістську діяльність".

Також за 12 років після декриміналізації Кримінального кодексу повернуто статтю про наклеп, за поширення якого будь-яку людину в Україні може бути притягнуто до кримінальної відповідальності.

Окрім цього, закон передбачав багатотисячні штрафи за діяльність інтернет-ЗМІ без реєстрації, а також можливість блокування провайдерами доступу до інтернет-сайтів. Для надання послуги доступу до мережі інтернет потребував окремої ліцензії.

Закон обмежував право громадян збирати та поширювати будь-яку інформацію про представників правоохоронних органів та судової гілки влади. Громадяни не змогли б опублікувати фотографії цінних речей, автомобілів і годинників, оскільки за такі дії людину можуть відправити на виправні роботи або заарештувати на термін до шести місяців. Також громадяни не змогли б поширювати інформацію про протиправні дії співробітника міліції або прокуратури, оскільки така діяльність буде оцінена як "інформація явно образливого характеру" або така, яка "демонструє викликає зневагу до працівнику правоохоронного органу, а також у будь-якій формі впливає на нього".

Також закон забороняв картки передплаченого телефонного зв'язку, зобов'язуючи всіх абонентів укладати угоди з телекомунікаційними операторами, що дозволяє ввести тотальне стеження за будь-ким.

Окрім того, депутати скасували наступні закони: - рег.№3855 "Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі"; - реєстр. №3883 про зміни до Регламенту Верховної Ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які вчинили злочин; - рег.№ 3837 щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів; - рег.№3587 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження тощо.

Окрім того, депутати переголосували чотири закони (реєстр. №4030, №4037, №4038, №4039). Таке рішення підтримали 257 народних обранців.

Зокрема, вони підтримали закони №4039 "Про внесення зміни до ст.197 Податкового кодексу України про звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України природного газу"; №4030 "Про внесення зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" щодо відтермінування набуття чинності положень п. 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"; №4038 "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України про відповідальність за заперечення або виправдання злочинів фашизму" і №4037 "Про внесення зміни до ст.297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених у пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців". !zn

Читайте також:

Фюле побачив початок виходу України з політичної кризи

Сенатор МакКейн про скасування законів від 16 січня: Добре, але мало

Луценко: Люди на Майдані боролися не для відставки старого "кровосіся" Азарова

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі