Росія в суді визнала контроль над анексованим Кримом з 18 березня 214 року - Політика - dt.ua

РФ в суді змінила позицію про початок контролю над анексованим Кримом

11 вересня, 12:37 Роздрукувати

Тепер вона визнає, що захопила півострів 18 березня 2014 року.  

© Open Russia

Російська Федерація змінила офіційну позицію щодо дати, від якої вона отримала контроль над Кримським півостровом. Як заявив в Європейському суді з прав людини уповноважений Росії Михаїл Галперін, Росія згідна визнати свою відповідальність за дотримання прав людини в Криму починаючи від 18 березня 2014 року, пише "Європейська правда".

"До 18 березня всю відповідальність за дотримання прав людини несе Україна", - сказав він.

У поясненнях РФ, наданих Суду, йдеться також про те, що від цієї дати, за визнанням Росії, на кримському півострові почала діяти система російських органів влади. Яким чином цього дня українська влада перетворилася на російську, Галперін не уточнив.

Зазначимо, що раніше у поясненнях до ЄСПЛ Росія визнавала свій контроль в Криму з 21 березня 2014 року. У виступі Галперіна не було пояснень щодо того, що стало причиною зміни позиції.

Читайте також: ПАРЄ у жовтні заслухає доповідь щодо становища кримських татар в анексованому Криму

ЄСПЛ сьогодні має розглядатися питання про те, чи контролювала РФ територію Криму ще до так званого "юридичного оформлення" анексії. Заява стосується порушень окупантів, вчинених після встановлення контролю над українським півостровом 27 лютого 2014 року. Зокрема статей 2 (право на життя), 3 (заборона катування), 5 (право на свободу та особисту недоторканість), 6 (право на справедливий суд), 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (свобода думки, совісті і релігії), 10 (свобода вираження поглядів), 11 (свобода зібрань та об'єднання), статті 14 (заборона дискримінації) і статті 18 (межі застосування обмежень прав) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За матеріалами: Європейська правда /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >