Республіканці втратили Капітолій

Поділитися
Демократична партія США, котра встановила контроль над нижньою палатою Конгресу, одержала більшість місць і в Сенаті...

Демократична партія США, котра встановила контроль над нижньою палатою Конгресу, одержала більшість місць і в Сенаті.

Тепер у опозиції у верхній палаті Конгресу США буде 51 представник, а в республіканців, які правлять країною, — 49. До нинішніх проміжних виборів Республіканська партія, яка контролює нинішню адміністрацію США з 2001 року, мала більшість в обох палатах законодавчого органу. А тепер представники Демократичної партії контролюватимуть обидві палати Конгресу США й очолять усі його комітети, повідомляє «Інтерфакс».

Виступаючи перед журналістами в Білому домі, Джордж Буш визнав, що «війна в Іраку вплинула на результати виборів», і заявив про готовність прислухатися до пропозицій щодо ведення цієї кампанії.

Проте перемога демократів на проміжних виборах до Конгресу США ніяк не позначиться на волі адміністрації президента Джорджа Буша продовжувати свій курс в Іраку доти, доки не будуть досягнуті поставлені цілі, заявила державний секретар США Кондоліза Райс. За її словами, відданість США цілям, пов’язаним із Іраком, залишається непохитною. Водночас вона нагадала, що президент Буш пообіцяв внести певні зміни в політику США щодо цієї країни. «Ми розглядаємо деякі нові ідеї», — додала вона.

Напевне, реалізацією однієї з них стала відставка глави Пентагону Дональда Рамсфелда. На його місце Джордж Буш висунув кандидатуру колишнього глави ЦРУ Роберта Гейтса.

Проміжні вибори в США, які відразу завершилися розгромом республіканців, дали старт кампанії з висування претендентів на посаду президента, якого оберуть 2008 року.

Перемога колишньої першої леді Хіларі Клінтон, переобраної сенатором від штату Нью-Йорк із величезною перевагою над суперником-республіканцем, вивела її у фаворити Демократичної партії. Серед республіканців, яких правлять у кандидати, лідирує колишній мер міста Нью-Йорк 62-річний Роберт Джуліані. Відповідно до опитування, замовленого телеканалом Ен-бі-сі, він єдиний, хто міг би перемогти на виборах Х.Клінтон.

Що ж до України, то, на думку американського посла Вільяма Тейлора, «відносини між США й Україною не залежать від жодних виборів і жодної політичної сили у Сполучених Штатах». «Існує дуже потужна підтримка й у Вашингтоні, і загалом у Сполучених Штатах у обох політичних спектрах тісних взаємин між США й Україною. Немає непорозумінь або різних думок щодо мети в політиці стосовно України — ми хочемо бачити вашу країну сильною, незалежною, демократичною, об’єднаною і, сподіваємося, процвітаючою», — заявив посол.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі