Регрес Януковича - Політика - dt.ua

Регрес Януковича

12 лютого, 2010, 18:13 Роздрукувати Випуск №5, 12 лютого-19 лютого

Тернопільщина знову показала Україні політичне диво. Цього разу — не безпрецедентними позачерговими виборами на кшталт тих, що відбулися в березні минулого року до обласної ради...

Тернопільщина знову показала Україні політичне диво. Цього разу — не безпрецедентними позачерговими виборами на кшталт тих, що відбулися в березні минулого року до обласної ради. І навіть не масовим підкупом біло-синіми штабами виборців перед першим туром президентських виборів-2010, який полягав у застосуванні передової технології мережевого маркетингу. Про це «ДТ» розповідало читачам у №1 за
15 січня ц.р.

Отже, «похід» згаданої економічної технології в політику дав можливість кандидатові у президенти Віктору Януковичу отримати в першому турі майже 10% голосів виборців Тернопілля. Для порівняння — в сусідніх помаранчевих областях лідер біло-блакитних здобув удвічі меншу підтримку. Наприклад, на Львівщині за нього проголосувало 5,67% виборців, у Прикарпатті — 5,11%. Вельми успішний результат Віктора Януковича на Тернопіллі, виражений 63,5 тис. голосів, його довірена особа у 167-му окрузі (м. Зборів) Павло Федик пояснював журналістам «тривалою роботою з непомаранчевими виборцями» та «допомогою їм».

Цілком природно, у другому турі виборів фаворитам віддають більше голосів, ніж у першому. За них голосують люди, які раніше підтримували інших кандидатів. А тут — лихий попутав. Навіть при збільшеній на 3% явці виборців (до 77,17% ) на Тернопіллі Янукович 7 лютого отримав відчутно менше(!) голосів — лише 53,7 тисячі. Чого не сталося в жодному регіоні Україні — ні з довірою Януковичу, ні Тимошенко!

Розгадка — зовсім не складна. Розмови із сілянами дають підстави авторові цих рядків зробити висновок, що чимало виборців не дочекалися «допомоги від Януковича». Грошей за голос, відданий у першому турі за Віктора Федоровича, не заплатили його місцеві штаби. І тому, перефразовуючи слова російського поета Миколи Добронравова, виборці регіоналам «все ошибки прощали, лиш измены простить не смогли». Ошукані люди виявили в другому турі свою громадянську позицію і проголосували як вважали за потрібне.

Згадана технологія багаторівневого маркетингу, не забезпечена достатньо фінансовими ресурсами, зазнала краху. Віктор Янукович отримав на Тернопіллі природний результат — майже 8%, співвідносний із сусідніми регіонами — Львівщиною(8,6%) та Івано-Франківщиною (7,02%). Підтримка Тимошенко в цих регіонах виглядає так: Львівщина — 86,2%, Тернопілля — 88,39%, Івано-Франківщина — 88,89%.

Президентські вибори ще раз довели, що невелика Тернопільщина є вельми специфічною областю. Залишається сподіватися, що автори різних проектів адміністративно-територіальної реформи в Україні не розглядатимуть область як безперспективну і таку, що підлягає розформуванню. Бо де ж іще науковці і туристи знайдуть краще місце для вивчення аномальних явищ?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво