Регламентний комітет ВР запропонував обмежити журналістам доступ до кулуарів

Поділитися
Регламентний комітет ВР запропонував обмежити журналістам доступ до кулуарів Бачите кулуари? А тепер не побачите, тому що журналістів там більше не буде
Як привід для такого рішення, називають поведінку у Раді двох журналістів - Юлії Махмуді та Валерії Єгорової.

Комітет з питань Регламенту і організації роботи Верховної Ради України дав рекомендацію апарату ВР зайнятися підготовкою пропозиції щодо питання вільного доступу до кулуарів депутатів, а для журналістів так і взагалі підготувати створення прес-центру на іншому поверсі будівлі, подалі від сесійної зали, йдеться в оприлюдненому на сайті Комітету рішенні про розгляд листа прес-служби Апарату ВР від 6 червня щодо впорядкування роботи журналістів і технічних працівників засобів масової інформації, акредитованих при Верховній Раді України.

У рішенні сказано, що Комітет уважно розглянув лист керівника прес-служби Апарату ВР Ірини Кармелюк щодо інциденту, який стався 24 травня у кулуарах парламенту; мається на увазі скандал навколо "неприпустимої поведінки" акредитованих в Раді журналістів Юлії Махмуді (газета "Громадський вісник Києва") та Валерії Єгорової (газета "Flash on Time News "). На підставі даного інциденту було висловлено прохання розглянути на засіданні питання щодо позбавлення їх акредитації, а також встановити нові чіткі критерії, за якими можна позбавляти акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації, та впорядкувати роботу представників ЗМІ у ВР.

У зв'язку з вищевикладеним Комітет вирішив дати рекомендацію першому заступникові керівника Апарату ВР керуючому справами Петру Боднару ініціювати створення в апараті ВР робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо створення прес-центру на третьому поверсі кулуарів ВР в адміністративній будівлі на вул. Грушевського, 5, та розміщення місць для роботи журналістів.

Також робоча група має підготувати пропозиції щодо внесення змін до Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників ЗМІ при ВР, затвердженого Постановою Верховної Ради від 01.07.2014 № 1549-VII, щодо унормування порядку припинення акредитації журналіста або технічного працівника та анулювання відповідної акредитаційної картки за порушення представниками ЗМІ вимог чинного законодавства, професійної етики журналіста.

Крім того, робоча група має підготувати пропозиції щодо внесення змін у положення, що визначають порядок доступу осіб до відкритих пленарних засідань ВР і порядок оформлення документів для відвідування пленарних засідань Верховної Ради, враховуючи при цьому, що перший і другий поверх кулуарів парламенту в будівлі по вул. Грушевського, 5, повинні бути передбачені для вільного доступу народних депутатів України і відкриті для інших відвідувачів - представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, іноземних громадян та громадян України, допуск яких здійснюється за службовими посвідченнями, тимчасовим і гостьовим квитком.

Нагадаємо, скандал розпочався з того, що 24 травня в Facebook було розміщено фото, на якому близько прапора України дві дівчини, одна з яких тицьнула у бік фотографа середній палець.

Фото отримало широкий резонанс - вже 25 травня керівник прес-служби Апарату ВР Ірина Кармелюк оприлюднила інформацію, що ці дівчата - журналістки двох популярних видань, Юлія Махмуді і Валерія Єгорова, а також заявила у своєму Facebook, що журналістки "негідні" представляти свої видання і мати акредитацію в Раді. Кармелюк попросила головних редакторів видань "звернути увагу на невідповідність поведінки цих журналісток у ВР поблизу Порталу Українського прапора, недотримання норм етики, і замінити їх іншими представниками ваших ЗМІ".

При цьому багато авторів під постом підтримали позицію Кармелюк.

20 червня Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики прийняв рішення позбавити акредитації в парламенті цих двох журналісток.

Пізніше Єгорова і Махмуді дали свої версії пояснення події, зокрема, звинувативши фотографа, який зробив фотографію, у провокації. Їх пояснення до уваги прийняті не були.

До речі, контроль торкнеться не тільки журналістів: у Верховній Раді з наступного року планують ввести електронні ідентифікаційні картки для народних депутатів, заявив голова парламенту Андрій Парубій під час відкриття церемонії урочистого підписання Стратегії електронного парламентаризму на 2018-2020 роки. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі