Проти антицерковних законопроектів об'єдналися всі конфесії України

Поділитися
Проти антицерковних законопроектів об'єдналися всі конфесії України Регламентний комітет Ради обговорить питання позбавлення Андрія Артеменка депутатського мандата © Andrey Artemenko / Facebook
Проти антицерковних законопроектів об'єдналися всі конфесії України

По всій Україні шквал обурення серед віруючих породило намір групи "коаліційних" депутатів-радикалів Верховної Ради внести в найближчий четвер (18.05.2017) на ствердження останньої антицерковні рейдерські законопроекти 4128 і 4511, що дозволяють поставити під контроль державних чиновників призначення священнослужителів УПЦ, в тому числі її архієреїв. Громадяни збирають підписи під відповідними зверненнями до депутатів Ради від своїх виборчих округів.

У разі прийняття Верховною Радою антицерковних рейдерських законів в Україні повернуться часи тоталітарного СРСР, в якому внутрішня життя Церкви строго регламентувалося т.зв. "Радою у справах релігій" - державним органом при Раді міністрів СРСР, а, по суті, контролювалося апаратом Комітету Державної Безпеки (КДБ).

Рейдерські антицерковні закони дозволять, за участю вуличних ряджених Захожай-псевдопріхожан, "легально" - насильно змінювати церковно-юридичну приналежність релігійних організацій УПЦ (парафій, храмів), і неважко здогадатися, на користь нинішньої державної "фаворитки" - розкольницької (церковно-сепаратистської) УПЦ-КП.

Переконаність ж віруючих УПЦ, що порятунок душі в розколі неможливий, оскільки всі розколи існують поза Церквою, авторів проектів рейдерських законів не хвилює. Головне для них - паралізувати волю багатомільйонної УПЦ, відкусити від неї храми на користь т.зв. "Київського патріархату", перетворити УПЦ на слухняну кишенькову ідеологічну "філію" держапарату.

(Як відомо, апетит приходить під час їжі і під гаслом "Все - в єдину помісну українську церкву" наступними "об'єднавчими" жертвами можуть стати українські парафії Російської Православної Старообрядницької Церкви з релігійним центром в Москві).

Думка юристів і правозахисників таке: проекти антицерковних рейдерських законів грубо порушують Конституцію України, де чітко прописано, що Держава відокремлена від Церкви, що Держава не втручається у внутрішнє життя Церкви, і що громадяни-члени громад (парафій) самостійно визначають свою конфесійну і церковно канонічну юрисдикцію.

Фахівці права і політологи вважають, що схвалення Верховною Радою антицерковних рейдерських законів відкриє "ящик Пандори" і приведе до суттєвого напруження відносин Держави і Церкви, до штучної дестабілізації соціальної обстави в Україні. До бойових дій на південному сході країни додадуться найгостріша боротьба за храми між релігійними конфесіями та державні репресії проти незгодних громадян всередині України.

Тому рекомендується Верховній Раді України все-таки не брати одіозні і антиєвропейські законопроекти № 4218 або 4511, а розробити дійсно якісну правову модель державно-церковних відносин, спрямовану на зменшення конфліктних ситуацій у релігійній сфері, взявши за основу право тих країн ЄС, які найбільш ефективно регламентували ці правовідносини.

Передбачаючи ці проблеми, єпископат і духовенство УПЦ одностайно підтримали збір підписів віруючими УПЦ проти прийняття антицерковних рейдерських законів Верховною Радою, рушійною ідеологією яких є не демократія і принципи релігійної свободи, а ідеологія неорадянського тоталітаризма, грубий мононаціональний шовінізм, сліпо сповідуючий похмурий середньовічний феодальний принцип: " якої віри князь - така повинна бути і віра підданих ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі