Регіонали готуються до виборів: головою партійної організації в столиці може стати заступник Попова - Політика - dt.ua

Регіонали готуються до виборів: головою партійної організації в столиці може стати заступник Попова

16 лютого, 2011, 14:38 Роздрукувати

На 24 лютого призначено конференцію міської організації Партії регіонів у Києві, де може бути обрано її нового керівника. І це - не нинішній глава Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Однак у регіоналів є деякі організаційні труднощі. Як повідомляє джерело DT.UA у Партії регіонів, конференція знаходиться під загрозою зриву через відсутність не тільки у медіа-просторі, але і в Києві в.о. керівника міської організації ПР Анатолія Толстоухова.

Толстоухов (представляє в оточенні президента групу Азарова), за словами джерела, після свого усунення з посади міністра Кабінету міністрів «наговорив на Банковій багато зайвого» і зник. Однак лише в.о. може скликати раду партійної організації, яка, у свою чергу, може прийняти рішення про проведення міської партійної конференції, інакше вибори пройдуть нелегітимно.

Більше того, за версією джерела адміністрація президента, яка впевнено закріпила за собою право на столицю, вже не розглядає кандидатуру Олександра Попова на роль голови регіоналів у столиці. Очолити ж регіоналів може один з його заступників - Леонід Новохатько, який відзначився у великій політиці ще у 1994 році, коли очолив Службу з гуманітарної політики адміністрації президента Кучми (посилання на біографію). Його кандидатура сьогодні активно розглядається адміністрацією президента.

Є дві версії, які прояснюють ситуацію. Джерело стверджує, що Попов хоч і виявився "міцним господарником", проте не зарекомендував себе яскравим політиком. За словами джерела, найближче оточення президента перебуває в активному пошуку особистості, здатної не тільки на ділі, як Попов, але й на слові (харизмою) переконати киян голосувати за Партію регіонів і її кандидата на виборах.

У той же час є інформація, що це сам Попов не захотів відволікатися на політику. Обрання ж главою парторганізації близького до нього (і АП) Новохатька страхує голову КМДА від серйозних несподіванок. Більше того, у разі участі Попова у виборах мера, подібне дистанціювання від політики дозволить йому позиціонувати себе виключно як мера-господарника. Що з урахуванням стабільно провисаючого рейтингу ПР у столиці може виявитися вірним технологічним ходом.

І все-таки, на думку джерела, непередбачуваність Банкової щодо Києва, а також демонстративний саботаж Толстоухова, свідчать про хитку впевненість влади у правильності обраної стратегії в столиці, збудованої виключно під главу адміністрації Попова. (Нагадаємо, що вже втретє переноситься чергове засідання Київради у зв'язку з відсутністю голосів для внесення змін до бюджету). А також про жорстку боротьбу двох «вертикалей» - Кабміну та АП за вплив, як у Києві, так і в партії.

Про активізацію підготовки до виборів у Києві і ВР свідчить і той факт, що в найближчі два дні голови районних адміністрацій повинні здати голові КМДА Олександру Попову списки можливих кандидатів-мажоритарників до Київради. Паралельно, як повідомляє джерело, почався переговорний процес на рівні адміністрації президента і губернаторів, які погоджують можливих кандидатів-мажоритарників від ПР до Верховної Ради.

Питання, пов'язане з датою виборів у столиці, де у 2008 році пройшли дострокові вибори, залишається дискусійним. Так, міністр юстиції Олександр Лавринович каже про 2012-14 роки, пов'язуючи остаточне рішення з позицією Конституційного суду, який і розтлумачить виникли юридичні протиріччя. У той же час директор Інституту міста Олександр Сергієнко наполягає на жовтні 2012 року. Оскільки у зв'язку зі скасуванням політреформи втратило чинність рішення КСУ про перенесення чергових виборів у столиці на 2012 рік (мер), 2013 рік (Київрада).

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >