Разумков підтвердив названу ZN.UA дату позачергового засідання Ради

Поділитися
Разумков підтвердив названу ZN.UA дату позачергового засідання Ради Спікер чекає, коли депутати зберуть 150 підписів для проведення засідання парламенту © bcrada.gov.ua
Ініціаторами засідання будуть народні депутати.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підтвердив інформацію ZN.UA про те, що позачергове засідання Верховної Ради, швидше за все, відбудеться наступного вівторка, 12 травня. За словами спікера, ініціаторами засідання стали народні депутати.

"Попередньо думали, що воно буде в п'ятницю однак регламентні норми не дозволяють розглянути в п'ятницю деякі законопроєкти", - повідомив Разумков в ефірі телеканалу "Україна 24" увечері в понеділок, 4 травня.

"Швидше за все, наступне засідання Верховної Ради буде скликано 150 народними депутатами", - додав спікер.

Як повідомляло ZN.UA, 12 травня Верховна Рада може приступити до другого читання так званого "антиколомойського" законопроекту. Порівняльна таблиця проекту закону містить близько 230 поправок, які можна розглянути за один день. Прийняття законопроекту дозволить Україні почати нову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Зазначимо, що депутати зареєстрували понад 16 тисяч поправок до закону, поставивши рекорд в історії українського парламентаризму. Зокрема, більше 6000 правок запропонував Антон Поляков, виключений з фракції "Слуги народу" за порушення дисципліни, На другому місці з більш ніж 1900 правками співголова близької в Ігоря Коломойського депутатської групи "За майбутнє". "Слуги народу" Дмитро Чорний, Олег Дунда, Сергій Демченко, Ольга Василевська-Смаглюк і Олександр Дубинський подали майже 7,8 тисяч правок.

Читайте також: Рада підтримала прискорений розгляд "антиколомойського" законопроекту: як голосували фракції

Як повідомлялося, 30 березня Рада підтримала в першому читанні проєкт закону про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, також відомий як "антиколомойський" законопроект. Його підтримали 198 із 248 членів фракції "Слуги народу". Без голосів "Європейської Солідарності", "Голосу", групи "Довіра" та позафракційних депутатів президентська фракція не змогла б забезпечити прийняття законопроєкту.

Згідно з законопроєктом, націоналізований банк неможна повернути колишнім власникам, вони можуть претендувати лише на грошову компенсацію. При цьому закон визначає порядок розгляду результатів аудиту, на підставі якого суд повинен виносити рішення: раніше ця процедура залишалася неврегульованою і фактично залежала від "особистого переконання" суддів.

Від прийняття цього закону, зокрема, залежать перспективи продовження співпраці України з МВФ. Якщо закон не приймуть, Україна може розраховувати не на 8, а лише на 1,5 млрд доларів від МВФ на подолання економічних наслідків пандемії COVID-19 і карантину. Детальніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Коломокриза" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі