Ратифікація асоціації Україна-ЄС не може тривати так, немов нічого не сталося – глава МЗС Нідерландів

Поділитися
Ратифікація асоціації Україна-ЄС не може тривати так, немов нічого не сталося – глава МЗС Нідерландів не завадять дружбі між українцями і голландцями, впевнений Кундерс
В уряді Нідерландів побоювалися перемоги противників асоціації, підкреслив Кундерс.

Глава МЗС Нідерландів Берт Кундерс, коментуючи результати консультативного референдуму щодо ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС, попросив українців проявити терпіння.

"Нам потрібен час для зустрічей в уряді, з парламентом і, звичайно, з нашими українськими друзями. Я також хочу сказати всім українцям, що це не стає на заваді дружбі між українцями і голандцями. І я хочу попросити терпіння. Дійсно, більшість скептично ставиться до Угоди про Асоціацію. І ми будемо на це реагувати. І я сподіваюся, що українці це зрозуміють", - заявив Кундерс в коментарі ТСН.

За його словами, сталося те, чого побоювалися в уряді Нідерландів, і це означає, що ратифікація угоди про асоціацію між Україною і ЄС не може статися так, ніби нічого не сталося.

"Я розумію, що українці хочуть ясності. У нас відбулося голосування. І результат негативний, попри явку. Зараз ще рано говорити, треба трохи почекати, чи понад 30 відсотків голандців проголосували. Але це політичний факт, що більшість проголосували проти. Тому нам треба розслідувати, що за цим стоїть. Нам потрібно серйозно підійти до цього питання. Це означає, що ратифікація не може продовжуватися так, наче нічого не сталося. Але ми не одні, ми будемо працювати з нашими європейськими партнерами, з Україноюl", - зазначив Кундерс.

Нідерланди стали єдиною країною ЄС, яка ще не завершила ратифікаційний процес. Документ був ратифікований двома палатами голландського парламенту. Однак за законом, який вступив в силу в країні 1 липня минулого року, практично будь-який проголосований парламентом документ може бути винесений на референдум, якщо буде зібрано 300 тисяч підписів. Ці голоси були зібрані групою євроскептиків Geen Peil. Референдум є консультативним, і влада зможе сама прийняти рішення, враховувати його результати.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, його результати призведуть до наслідків.

Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також позицію Амстердама щодо антиросійських санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі