Расмуссен не розраховує на прогрес у переговорах щодо миротворців до виборів президента РФ

Поділитися
Расмуссен не розраховує на прогрес у переговорах щодо миротворців до виборів президента РФ Україна і Росія повинні домовитися щодо складу місії, сказав Расмуссен © flickr/North Atlantic Treat Organisation
Зараз складно сказати про певні терміни введення місії на схід України, зазначив колишній генсекретар НАТО.

Колишній генсекретар НАТО Андерс фог Расмуссен прогнозує, що прогресу в переговорах про введення миротворчої місії ООН у Донбас не буде до проведення виборів президента Росії. Про це він сказав українським журналістам у кулуарах Мюнхенської безпекової конференції.

"Я не очікую бачити якийсь прогрес до або навіть після президентських виборів у Росії", - зазначив Расмуссен.

За його словами, тільки після виборів російського президента можна буде вести результативні переговори, "зокрема, між Росією, Європейським союзом та ООН".

Екс-генсек НАТО також підкреслив, що зараз складно сказати про певні терміни введення місії, але зазначив, що "надзвичайно терміново і актуально відправити цю місію".

На думку Расмуссена, російська і українська сторони повинні прийти до спільного знаменника щодо складу миротворчої місії, так як "якщо якась сторона буде проти того, щоб хтось входив у цю миротворчу місію, то ми не зможемо відправити нікого взагалі".

Він також додав, що такі європейські країни, як Австрія і Фінляндія - хто не входить в НАТО, можуть внести свої пропозиції і допомогти миротворчій місії.

Як відомо, вибори президента РФ заплановані на 18 березня.

Нагадаємо, що 54-я Мюнхенська безпекова конференція відкрилася в п'ятницю, 16 лютого, у Мюнхені. Під час конференції, зокрема, представлять доповідь ООН щодо врегулювання конфлікту в Донбасі. Цю доповідь підготував експерт ООН у Колумбійському університеті Річард Гоуен за дорученням екс-генсекретаря НАТО Андерса фог Расмуссена.

Раніше в західних ЗМІ з'явилися деталі з підготовленої доповіді, в якій пропонується розгорнути в Донбасі 20 тисяч миротворців ООН і 4 тисячі поліцейських. Крім того, пропонується формувати місію з представників країн НАТО, Білорусі, Казахстану, а також країн Латинської Америки. Очолити миротворців може Швеція.

Детальніше про перспективи розміщення в Донбасі миротворчої місії ООН читайте в інтерв'ю Андерса фог Расмуссена в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі