Радник Путіна передбачив дефолт України протягом півроку - Політика - dt.ua

Радник Путіна передбачив дефолт України протягом півроку

8 вересня, 2013, 14:26 Роздрукувати

У Москві єдиним порятунком України від дефолту бачать у вступі країни до Митного союзу і відмові від підписання асоціації з Євросоюзом.

Україна повинна збалансувати свій платіжний баланс, інакше її протягом півроку чекає дефолт. Про це в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви" сказав радник президента РФ Сергій Глазьєв.

Як зазначив Глазьєв, для досягнення балансу Україні необхідно відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом і приєднатися до Митного союзу. "Це те, що їй потрібно, щоб збалансувати свої фінанси. У неї дефіцит платіжного балансу, хронічний і великий, який закривається сьогодні зростаючим зовнішнім боргом. І хоча частка зовнішнього боргу по відношенню до ВВП України не так велика, десь 40% з невеликим, але він короткостроковий. Якщо Україна зараз не збалансує свою фінансову систему, то дефолт не за горами. Він може статися через 2-3 місяці, може бути, через півроку. Це в критичній мірою залежить від торгового балансу, від умов торгівлі", - заявив він.

При цьому радник президента РФ зазначив, що дефіцит формується при торгівлі України з Росією "з-за того, що Україна платить дорого за енергоносії та зберігаються бар'єри по експорту українських товарів у Росію". "Якщо Україна йде до нас у Митний союз, всі ці проблеми знімаються автоматично. Плюс вона отримує можливість доступу до наших кредитних ресурсів", - розповів Він.

За його словами, до 2030 року за рахунок участі в Митному союзі ВВП України може зрости в цілому на 7%. "Вона (Україна) в 2030 році буде мати на 7% більше валового продукту, ніж мала б, перебуваючи в нинішньому стані", - сказав він.

"І навпаки, підписання угоди з Євросоюзом Україні економічно дає мінус, тому що прогнозується зростання імпорту на 2, може бути, 4 млрд. доларів, витіснення українських товарів з внутрішнього ринку. Україна делегує Європейського Союзу свої повноваження щодо прийняття технічних регламентів, знімає імпортні мита в торгівлі з Європейським Союзом", - розповів радник президента РФ. !zn

Читайте також:

Радник Путіна назвав європейський вибір України "болючим самообманом"

Радник Путіна вважає, що після підписання угоди про асоціацію ЄС забуде про Тимошенко

В посольстві РФ назвали репетицією проблеми України на митниці

Після підписання угоди з ЄС Україна перестане бути для Росії є стратегічним партнером

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Олег Олег 9 вересня, 12:42 С. Глазьєв останнім часом не на жарт активізувався щодо критики економічного стану в Україні, політики керівництва та надання негативних прогнозів розвитку Української економіки. Складається враження що даний персонаж таким чином намагається відвернути від себе неминучий гнів свого патрона Путіна через провал російської дипломатії на українському напрямку. Певно свого часу наобіцяв шефу, що нікуди "хахли" не дінуться, підпишуть що їм накажуть, а насправді не врахував що українські олігархи не бажають працювати в диких умовах "братерського" Митного союзу. Напевно будемо незабаром спостерігати політичний крах даного діяча. От звідси і всі його істеричні коментарі. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №44, 17 листопада-23 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >