Рада прийняла в першому читанні законопроект Ківалова про ВРЮ - Політика - dt.ua

Рада прийняла в першому читанні законопроект Ківалова про ВРЮ

14 червня, 2011, 11:19 Роздрукувати

Верховна Рада прийняла у першому читанні закон, який, на думку опозиції, фактично залишає Вищій раді юстиції можливість контролювати суддів і впливати на їхні рішення.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

11 березня 2011 року Конституційний Суд України прийняв рішення №2-рп/2011 у справі про відповідність Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України "Про Вищу раду юстиції" і заборонив ВРЮ втручатися в роботу судів.

На виконання даного рішення було запропоновано два законопроекти.

Один з них було підготовлено фракцією «БЮТ-Батьківщина». Як повідомила один з авторів законопроекту, народний депутат від БЮТ Олена Шустік, проектом було запропоновано нову редакцію частини третьої статті 25 Закону України "Про Вищу Раду юстиції", згідно з якою Вища рада юстиції для здійснення своїх повноважень може вимагати від судів копії судових справ, розгляд яких закінчено винесенням остаточного рішення.

«Запропонованим законопроектом пропонується врегулювати питання вимагання копій судових справ Вищою радою юстиції відповідно до Рішення Конституційного Суду», - сказала народний депутат, передає прес-служба "Батьківщини".

У той же час, 20 квітня цього року комітет з питань правосуддя рекомендував Верховній Раді України прийняти у першому читанні законопроект С.Ківалова, який, за словами О.Шустік, "фактично залишає Вищій раді юстиції можливість контролювати суддів і впливати на їхні рішення. Адже за ВРЮ залишається право на ознайомлення з судовими справами, розгляд яких не завершено, вивчення особових справ суддів, отримання від них пояснень. Законопроект більшості надасть ВРЮ нові можливості для тиску на українське правосуддя».

На сьогоднішньому пленарному засіданні законопроект, запропонований БЮТівцями було відхилено, у той час, як законопроект С.Ківалова - підтримано 248 голосами народних депутатів.

О.Шустік нагадує, що "ВРЮ сформована з провладної партії і виконує роль наглядово-карального органу президента".

"Підвладна ВРЮ вже змінила 139 керівників судів. Ротації проводять зі Сходу на Захід без урахування спеціалізації, інстанційності судів", - підкреслила О.Шустік.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >