Рада прийняла в першому читанні антирейдерський законопроект - Політика - dt.ua

Рада прийняла в першому читанні антирейдерський законопроект

20 травня, 2011, 11:14 Роздрукувати

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект, яким передбачається внесення змін до законодавства для протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це повідомляє урядовий портал.

За законопроект проголосували у п'ятницю у першому читанні 246 народних депутатів із 298 зареєстрованих у залі.

У законопроекті пропонується врегулювати питання, пов'язані з удосконаленням створення та діяльності ліквідаційної комісії, а також порядку проведення ліквідації юридичної особи. Зокрема, пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу України, що стосується надання державній комісії з цінних паперів та фондового ринку експертного висновку в разі його вимагання господарським судом.

Також пропонується надати даній комісії право здійснювати експертний висновок у справах, які розглядаються Господарським судом. У законопроекті також пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу в частині розгляду заяв про забезпечення позовів справ, предметом яких є оскарження рішення товариств зборів господарського товариства.

Законопроект передбачає доповнити Цивільний кодекс України в частині застосування позовної давності в 1 рік стосовно оскарження рішень органів господарського товариства.

Окрім того, законопроект пропонує встановити норму про узгодження з уповноваженою особою акціонерів або учасників товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю плану санації або мирової угоди, у разі, якщо таким планом санації передбачено обмін зобов'язань боржника на акції боржника.

Законопроект також пропонує передбачити, що запровадження реєстрів власників іменних цінних паперів акціонерних товариств, частка держави у статутних фондах яких становить понад 50%, має здійснюватися юридичною особою, що одержала в установленому порядку ліцензію на ведення таких реєстрів власників іменних цінних паперів, які визначаються Кабінетом міністрів України.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >