Рада має намір скоротити кількість суддів Верховного суду до 20 і розширити повноваження ВСУ - Політика - dt.ua

Рада має намір скоротити кількість суддів Верховного суду до 20 і розширити повноваження ВСУ

15 лютого, 2011, 13:22 Роздрукувати

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №7447 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення роботи Верховного суду України.

За відповідне рішення на засіданні у вівторок, 16 лютий, проголосували 238 депутатів із 410 зареєстрованих у залі.

Законопроектом, зокрема, пропонується розширити повноваження ВСУ шляхом:

 -надання права переглядати рішення судів (суду) касаційної інстанції не тільки у разі неправильного застосування матеріального права, а й у разі порушення окремих процесуальних норм;

- надання пленуму ВСУ за результатами перегляду рішень касаційних судів у конкретних справах права узагальнювати судову практику та надавати рекомендаційні роз'яснення.

Проектом також пропонується у зв'язку з невідповідністю кількості посад суддів ВСУ та кількості суддів, які зараз здійснюють правосуддя у ньому, передбачається на основі прозорих критеріїв провести серед таких суддів конкурсний відбір. Результатом такого відбору має стати визначення 20 кращих суддів для подальшої роботи у ВСУ (у даний час у складі суду 49 суддів).

Завдання з проведення відбору пропонується покласти на незалежний судовий орган, більшість у якому складають судді, обрані самими суддями, - Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, яка відповідає європейським стандартам.

Суддям, які відповідно до встановлених критеріїв не можуть бути залишені на посадах суддів ВСУ, пропонується створити умови для переведення до інших судів загальної юрисдикції зі збереженням рівня грошового та соціально-побутового забезпечення, встановленого для суддів ВСУ, чи для звільнення з отриманням всіх встановлених законодавством виплат та статусу судді у відставці.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >