Рада затвердила закон про протидію булінгу в школах

Поділитися
Рада затвердила закон про протидію булінгу в школах © kolomyia.today
За булінг у школах штрафуватимуть батьків і директорів.

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект № 8584, який встановлює нові правила протидії булінгу в школах і встановлює штраф за булінг і приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань. За законопроект проголосували 228 народних депутатів.

Проект закону визначає "булінг", як "моральне або фізичне насильство, агресію у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого поводження".

Під булінг підпадає також цькування із застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються щодо малолітньої або неповнолітньої особи щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Штраф за таке порушення встановили на рівні 850-1700 грн або громадські роботи 20-40 годин. Якщо булери - група осіб або ж порушення вчинено повторно протягом року - штраф складе 1700-3400 грн або громадські роботи на строк 40-60 годин. Якщо порушники - підлітки у віці від 14 до 16 років, передбачені такі ж санкції, але їх будуть накладати на батьків або опікунів.

Крім того, передбачено штраф для керівника закладу освіти, якщо він не повідомить нацполіцію про факти булінгу. Санкція передбачає штраф 850-1700 грн або виправні роботи на термін до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Керівник закладу освіти повинен "створити безпечне освітнє середовище, вільне від насильства і булінгу". Він розробляє план заходів з протидії булінгу, розглядає заяви про випадки цькування, вирішує провести розслідування, повідомляє про такі випадки Нацполіції.

Згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом в колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Крім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, 40% школярів, зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через страх теж стати жертвою знущань.

Детальніше про підліткове цькування читайте у статті Алли Котляр "Булінг. З широко закритими очима" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі