Рада Європи вітає затвердження поправок в Конституцію України про децентралізацію

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рада Європи вітає затвердження поправок в Конституцію України про децентралізацію Ягланд вважає поправки в Основний закон України про децентралізацію дуже важливим кроком © Dagens Næringsliv
Ягланд вірить, що такий важливий крок допоможе в просуванні мінського процесу.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав поправки, прийняті напередодні, 26 червня, Конституційною комісією України про децентралізацію.

"Я вітаю конституційні поправки, що стосуються децентралізації, прийнятій вчора Конституційною комісією України. Поправки прийняті у відповідності з рекомендаціями Ради конституційних експертів Європи, Венеціанської комісії", - сказав Ягланд.

На його думку, це важливий крок у процесі реформ і, можливо, також допоможе просуватися мінському процесу.

"Рада Європи буде продовжувати надавати допомогу Україні щодо завершення Конституційної реформи, яка має життєво важливе значення для майбутнього країни", - сказав генеральний секретар РЄ.

Читайте також: Венеціанська комісія схвалила децентралізацію в Україні

26 червня на своєму засіданні Конституційна комісія затвердила проект змін в Основний закон в частині децентралізації. Так, У розпорядженні ZN.UA виявилася порівняльна таблиця до проекту закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо територіального устрою і місцевого самоврядування)".

Зокрема, у проекті змін до Основного закону вводиться поняття "громади", повноваження щодо створення та ліквідації яких належать Верховній Раді.

Виконавчу владу на місцях, згідно з проектом, замість місцевих державних адміністрацій будуть здійснювати префекти, які, як і голови місцевих держадміністрацій, будуть призначатися і зніматися з посади президентом України за поданням Кабінету міністрів. Префекти будуть відповідальні перед президентом України і підзвітні і підконтрольні перед Кабміном.

Як пише Сергій Рахманін статті ZN.UA, до минулого тижня Робоча група по підготовці проекту змін до Основного закону стосуються децентралізації, створена президентом ще в березні, збиралася лише один раз. Заплановані засідання неодноразово переносилися. А 17 червня групу зібрали в екстреному порядку, запропонувавши оперативно погодити уже підготовлений проект змін до Конституції.

Рахманін пояснює поспіх необхідністю встигнути до заздалегідь оголошеним термінами, адже проект повинен був потрапити в Венеціанську комісію, висновок якої Україна зобов'язалася отримати, і яка збиралася 19 червня.

"Члени групи висловили свої зауваження, які стосувалися, зокрема, невиправданої концентрації повноважень глави держави не вязавшихся з самим поняттям "децентралізація". Зауваження обіцяли врахувати. Але вже через два дні "венеціанці" неймовірно оперативно оприлюднили свій висновок (зазвичай розгляд подібних документів у них займає два тижні, як мінімум). Що наштовхнуло на думку: консультативний орган з конституційного права при Раді Європи був учасником гри, правила якої виявилися невідомими членам вітчизняної Конституційної комісії", - пише автор статті.

Увечері 25 червня робочу групу КК децентралізації зібрали ще раз.

"Запропонували обговорити свіжу версію проекту, що враховує зауваження Венеціанської комісії. Обговорювали довго. Вранці 26-го зібралися ще раз. Щоб на засідання Конституційної комісії відправити повністю утрясенный документ. Розроблений, по суті, за лічені дні після довгого нез'ясовного простою. Студентська ніч перед іспитом. Тільки іспит надто відповідальний. У п'ятницю, 26 червня, КК схвалила проект. З тим, щоб в День Конституції глава держави міг урочисто оголосити про передачу документа в Раду. Після чого проект повинен до кінця літа отримати попереднє схвалення парламенту (спікер завбачливо запропонував відмовитися від канікул з такої нагоди), потім - обов'язковий висновок Конституційного суду і восени Рада повинна вийти на підсумкові 300 голосів.

Детальніше про конституційному процесі і про перспективи місцевих виборів в окупованій частині Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна Конституляция? У свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі