Рада Європи розкритикувала проект судової реформи Зеленського

Поділитися
Рада Європи розкритикувала проект судової реформи Зеленського Пристайко отримав лист від генсека Ради Європи з критикою законопроекту Зеленського про органи судового управління
Пейчинович-Бурич повідомила Пристайку про готовність надати Україні допомогу в реформуванні судової системи згідно зі стандартами Ради Європи.

Рада Європи слідом за Євросоюзом і Канадою вказав на ряд недоліків у законопроекті про внесення змін у діяльність органів суддівського управління. Верховна Рада вже схвалила президентський законопроект №1008 у першому читанні.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич направила міністру закордонних справ України Вадимові Пристайку листа, в якому запевнила його про готовність організації допомогти Україні в реформуванні судової системи у відповідності до міжнародних стандартів.

"Ми повністю визнаємо свободу Української держави продовжувати впровадження реформ. У той же час, найбільш важливо, щоб це базувалося на досягненнях реформ, запроваджених для того, щоб відповідати стандартам Ради Європи та міжнародним стандартам. Особливу увагу слід звернути на вимоги Європейської Конвенції про права людини", - йдеться в листі, датованому 2 жовтня і опублікованому на офіційному сайті Ради Європи.

Генсек РЄ констатувала, що запропоновані Зеленським зміни можуть серйозно позначитися на незалежності судової системи. Зокрема, законопроект впливає на статус, кваліфікаційні вимоги до судді і пов'язані з ними процедури.

Пейчинович-Бурич нагадала, що Комітет Міністрів Ради Європи ще 25 вересня висловив свою позицію щодо законопроекту Зеленського.

"Комітет Міністрів зазначив, що "прийняття у першому читанні проекту закону № 1008 спрямоване саме на внесення змін в систему дисциплінарної практики і кар'єри судді". Комітет Міністрів "підкреслив, що пропоновані зміни до законодавства мають відповідати Конвенції та практиці Суду, принципам незалежності судової влади, викладених у рішенні у справі" Олександр Волков проти України ", і відповідним рекомендаціям Ради Європи", - сказано в листі.

Також Комітет Міністрів РЄ закликав владу України "повною мірою використовувати практичний досвід і знання експертів Ради Європи в цьому питанні".

Пейчинович-Бурич підкреслила, що повністю розділяє позицію Комітету Міністрів і запевнила голову Пристайко в готовності Ради Європи надати Україні всебічну допомогу як в усуненні недоліків законопроекту №1088 перед другим читанням, так і в реформуванні судової системи і прокуратури в цілому.

"Сподіваюся на продовження тісної співпраці", - підсумувала генеральний секретар.

Нагадаємо, 11 вересня низка положень законопроекту №1008 про внесення змін в закони про діяльність органів суддівського управління, запропонованого президентом України Володимиром Зеленським, зазнали жорсткої критики з боку заступника голови представництва Європейського Союзу в Україні Анніки Вайдеман і канадського посла Романа Ващука. Дипломати відзначили, що скорочення кількості суддів Верховного суду є необґрунтованим, а поширення люстрації на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) є взагалі безглуздим і неефективним. На думку послів, серйозного доопрацювання потребує також законопроект 1032 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів по реформу органів прокуратури".

Проте вже наступного дня президентський законопроект №1008 був прийнятий Верховною Радою в першому читанні. За нього проголосували 238 народних депутатів: 232 члена фракції "Слуга народу", три представники групи "За майбутнє" і троє позафракційних депутатів. Інші фракції не дали за законопроект жодного голосу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі