Судова реформа Зеленського не відповідає європейським стандартам - Рада Європи розкритикувала проект судової реформи Зеленського - Політика - dt.ua

Рада Європи розкритикувала проект судової реформи Зеленського

2 жовтня, 2019, 23:18 Роздрукувати

Пейчинович-Бурич повідомила Пристайку про готовність надати Україні допомогу в реформуванні судової системи згідно зі стандартами Ради Європи.

Пристайко отримав лист від генсека Ради Європи з критикою законопроекту Зеленського про органи судового управління

Рада Європи слідом за Євросоюзом і Канадою вказав на ряд недоліків у законопроекті про внесення змін у діяльність органів суддівського управління. Верховна Рада вже схвалила президентський законопроект №1008 у першому читанні.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич направила міністру закордонних справ України Вадимові Пристайку листа, в якому запевнила його про готовність організації допомогти Україні в реформуванні судової системи у відповідності до міжнародних стандартів.

"Ми повністю визнаємо свободу Української держави продовжувати впровадження реформ. У той же час, найбільш важливо, щоб це базувалося на досягненнях реформ, запроваджених для того, щоб відповідати стандартам Ради Європи та міжнародним стандартам. Особливу увагу слід звернути на вимоги Європейської Конвенції про права людини", - йдеться в листі, датованому 2 жовтня і опублікованому на офіційному сайті Ради Європи.

Генсек РЄ констатувала, що запропоновані Зеленським зміни можуть серйозно позначитися на незалежності судової системи. Зокрема, законопроект впливає на статус, кваліфікаційні вимоги до судді і пов'язані з ними процедури.

Пейчинович-Бурич нагадала, що Комітет Міністрів Ради Європи ще 25 вересня висловив свою позицію щодо законопроекту Зеленського.

"Комітет Міністрів зазначив, що "прийняття у першому читанні проекту закону № 1008 спрямоване саме на внесення змін в систему дисциплінарної практики і кар'єри судді". Комітет Міністрів "підкреслив, що пропоновані зміни до законодавства мають відповідати Конвенції та практиці Суду, принципам незалежності судової влади, викладених у рішенні у справі" Олександр Волков проти України ", і відповідним рекомендаціям Ради Європи", - сказано в листі.

Також Комітет Міністрів РЄ закликав владу України "повною мірою використовувати практичний досвід і знання експертів Ради Європи в цьому питанні".

Пейчинович-Бурич підкреслила, що повністю розділяє позицію Комітету Міністрів і запевнила голову Пристайко в готовності Ради Європи надати Україні всебічну допомогу як в усуненні недоліків законопроекту №1088 перед другим читанням, так і в реформуванні судової системи і прокуратури в цілому.

"Сподіваюся на продовження тісної співпраці", - підсумувала генеральний секретар.

Читайте також: FT: Перед Зеленським стоїть вибір: або реформи, або олігархи

Нагадаємо, 11 вересня низка положень законопроекту №1008 про внесення змін в закони про діяльність органів суддівського управління, запропонованого президентом України Володимиром Зеленським, зазнали жорсткої критики з боку заступника голови представництва Європейського Союзу в Україні Анніки Вайдеман і канадського посла Романа Ващука. Дипломати відзначили, що скорочення кількості суддів Верховного суду є необґрунтованим, а поширення люстрації на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) є взагалі безглуздим і неефективним. На думку послів, серйозного доопрацювання потребує також законопроект 1032 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів по реформу органів прокуратури".

Проте вже наступного дня президентський законопроект №1008 був прийнятий Верховною Радою в першому читанні. За нього проголосували 238 народних депутатів: 232 члена фракції "Слуга народу", три представники групи "За майбутнє" і троє позафракційних депутатів. Інші фракції не дали за законопроект жодного голосу.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >