Рада ввела кримінальну відповідальність для юридичних осіб - Політика - dt.ua

Рада ввела кримінальну відповідальність для юридичних осіб

23 травня, 2013, 16:17 Роздрукувати

Документ визначає конкретний перелік злочинів, за скоєння яких уповноваженою особою юридичної особи можуть бути застосовані заходи кримінально-правового характеру.

Рада ввела кримінальну відповідальність для юросіб © maps.google.ru

Верховна Рада ухвалила закон, направлений на виконання плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України в частині кримінальної відповідальності уповноважених представників юридичних осіб. За закон у четвер проголосував 301 народний депутат із 385 зареєстрованих у залі.

Закон направлено на забезпечення виконання рекомендацій групи держав проти корупції GRECO, спеціального комітету експертів Ради Європи з питань оцінки заходів боротьби з відмиванням коштів, а також на рішення питань про реалізацію деяких міжнародних договорів України в частині встановлення відповідальності юридичних осіб.

Законом вносяться зміни до Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів України, а також законів про основи протидії та запобігання корупції та про гарантування безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Документ визначає конкретний перелік злочинів, за скоєння яких уповноваженою особою юридичної особи можуть бути застосовані заходи кримінально-правового характеру, а також підстави для звільнення юридичної особи від їх застосування, а також види заходів кримінально-правового характеру та загальні правила їхнього застосування.

Також закон встановлює порядок провадження стосовно юридичної особи, яке буде здійснюватися одночасно з кримінальним провадженням щодо фізичних осіб, які від імені та в інтересах цієї юридичної особи здійснювали злочини.

Законом також надається право представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, на гарантування безпеки. !zn

Читайте також:

У GRECO наполягають на відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення

ЄС незадоволений діями Києва щодо спрощення візового режиму (документ)

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 2
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >