Нацизм комунізм Україна - Рада внесла зміни в закон про заборону пропаганди нацизму та комунізму - Політика - dt.ua

Рада внесла зміни в закон про заборону пропаганди нацизму та комунізму

23 квітня, 2015, 17:37 Роздрукувати

Парламент усунув ряд суперечностей в законі.

Депутати уточнили закон про заборону пропаганди комунізму та нацизму © Baltijalv

Верховна Рада підтримала внесення змін до закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона їх пропаганди та символіки". 

За внесення змін проголосували в четвер 233 депутати. 

Раніше в четвер стало відомо про підготовку змін до закону, так як в ньому були виявлені протиріччя.

Згідно з прийнятими змінами, заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного і тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму на документах державних органів та органів місцевого самоврядування, прийнятих або виданих до 1991 року; на документах, які видані установами освіти і науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року; в експозиціях музеїв, тематичних виставках, музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації; у творах мистецтва, створених до набрання чинності цього закону. 

Заборона також не поширюється на процес наукової діяльності, у тому числі під час наукових досліджень і поширення їх результатів у незаборонений законодавством України спосіб; на оригінали бойових прапорів; на державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими нагороджувалися особи до 1991 року, і протягом 1991-2015 рр. у зв'язку з річницями подій періоду Другої світової Війни, а також на документах, що посвідчують нагородження ними.   

Крім того, заборона не поширюється на надмогильні споруди, розташовані на території місць поховання, місць почесних поховань; під час викладення або реконструкції (в тому числі історичних) історичних подій; на приватні колекції і приватні архівні зібрання; а також на об'єкти антикварної торгівлі. 

Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму (за умови, що це не призводить до пропаганди злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр., злочинного характеру націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму). 

Читайте також: Путін вважає сталінізм кращим за нацизм

9 квітня ухвалила закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. У той же час, експерти вказують, що в законі не прописано багато деталей, що може двояко трактуватися пропагандою, в першу чергу - по відношенню до радянських ветеранів. 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №7, 23 лютого-1 березня Архів номерів | Зміст номеру < >