Рада відмовилася урізати пільги президента і депутатів

Поділитися
Рада відмовилася урізати пільги президента і депутатів Рада навідріз відмовилася скасувати пільги чиновникам © blog.tui.ua
Рада не змогла позбавити колишніх голів держави довічної платні, державної дачі і медичного обслуговування, пільг, які зараз є у голів ВР, а також обмежити пенсійне забезпечення депутатів.

Український парламент відхилив законопроект про скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Законопроект у першому читанні підтримали лише 203 народні депутати. Депутати також не проголосували за відправку документа на повторне перше читання.

Як зазначив автор законопроекту, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, даний законопроект був узгоджений з усіма опозиційними фракціями.

За словами Яценюка, скасування пільг і привілеїв для осіб, які виконують функції держави, додало б до бюджету 2 млрд грн, які могли б піти на будівництво корпусу дитячої спеціалізованої клініки "Охматдит", на потреби освіти та медицини.

Проектом закону пропонується обмежити граничну чисельність органів, що забезпечують діяльність президента України, Кабінету міністрів, Верховної Ради, Адміністрації президента до 200 осіб (в даний час 549), Апарату ВР до 500 осіб (в даний час 1115), секретаріату Кабінету міністрів до 400 осіб (у даний час більше 700).

Також у законопроекті йдеться про те, що після припинення повноважень президент України забезпечується державною охороною не довічно, а лише протягом одного року.

Документом пропонується обмежити матеріально-побутове і транспортне забезпечення президента, який у період перебування на посаді має право на тимчасове проживання на одній офіційній резиденції і зобов'язаний звільнити її в день вступу на посаду новообраного президента. Окрім того, президенту на період його перебування на посаді забезпечується проїзд на літаках регулярних міжнародних та внутрішніх авіаліній. Тільки у разі виникнення надзвичайних ситуацій він має право користуватися авіаційним транспортом ДСНС України.

Опозиціонери пропонували обмежити пенсійне забезпечення президента, народних депутатів, членів Кабміну. Так, максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії тощо не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Проектом загороди передбачалося встановити заборону перекриття дорожнього руху під час проїзду президента, спікера ВР, прем'єра та інших вищих посадових осіб держави.

У прикінцевих положеннях законопроект встановлює обов'язок для Кабміну забезпечити передання до Фонду держмайна всіх державних резиденцій Держуправління справами, окрім трьох будівель, в яких розташована АП, резиденція президента та резиденція для забезпечення розміщення глав іноземних делегацій та проведення заходів протокольного характеру, і авіаційної техніки Державіаційного підприємства "Україна" для подальшої приватизації. !zn

Читайте також:

Міндоходів хоче позбавити бізнес податкових пільг і преференцій

Кабмін пікетують з вимогами повернути пільги і вкрадену землю

На пільги чорнобильцям з бюджету виділено у 8 разів менше коштів, ніж передбачено законом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі