Рада відмовилася розглядати законопроект Зеленського про незаконне збагачення та цивільну конфіскацію

Поділитися
Рада відмовилася розглядати законопроект Зеленського про незаконне збагачення та цивільну конфіскацію В АП заявили, що Зеленський не підтримує депутатські законопроекти про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення
До порядку денного включили альтернативні депутатські законопроекти, а для президентського – не вистачило голосів.

У Верховній Раді не вистачило голосів для розгляду законопроекту про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і цивільну конфіскацію незаконних активів, внесеного президентом Володимиром Зеленським. За включення президентського законопроекту до порядку денного сесії парламенту в четвер, 6 червня, проголосували 205 народних депутатів 3 226 мінімально необхідних, повідомляє "Українська правда".

Включення до порядку денного альтернативного законопроекту депутата Сергія Міщенка також набрало 225 голосів.

При цьому усі 13 законопроектів про відповідальність за незаконне збагачення були внесені до порядку денного сесії.

В Адміністрації президента подякували депутатам, які підтримали законопроект Зеленського, і розкритикували всіх інших, звинувативши їх в безвідповідальності. За словами заступника глави АП Руслана Рябошапки, запропоновану редакцію законопроекту схвалили представники МВФ і Світового банку. Він повідомив, що Зеленський не підтримує жоден із зареєстрованих у Раді законопроектів про незаконне збагачення, а також пообіцяв, що президент повторно внесе до Ради проект закону про цивільну конфіскацію після парламентських виборів.

Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення 26 лютого, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка". "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу". Їх інтереси в суді представляв депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

28 лютого президент Петро Порошенко направив до Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Крім президентського, в парламенті зареєстровані ще 13 депутатських законопроектів.

3 червня президент Володимир Зеленський вніс у парламент законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та конфіскацію незаконно придбаних активів. Законопроект передбачає введення механізму спеціальної конфіскації незаконно придбаних активів на суму понад 900 тисяч гривень – за рішенням Вищого антикорупційного суду в цивільному порядку без винесення обвинувального вироку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі