Рада в рази збільшила штрафи за спалювання сухої трави

Доповнено
Поділитися
Рада в рази збільшила штрафи за спалювання сухої трави
Відтепер знищення або пошкодження вогнем рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення картимуться штрафом від 91 800 до 153 000 гривень.

Верховна Рада України підтримала проект Закону України №2339 про внесення змін у деякі законодавчі акти України з метою збереження навколишнього середовища (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу). Відповідний законопроект підтримали 362 депутата.

Документ істотно підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Відповідно до внесених змін, штраф за забруднення повітря становить від 30 600 до 61 200 гривень або передбачає позбавлення волі терміном до 3 років.

Крім того, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 800 до 153 000 гривень.

Порушників вимог пожежної безпеки в лісах чекає штраф у розмірі від 1 500 до 4 590 гривень, для посадових осіб - від 4 590 до 15 300 гривень. Якщо недотримання пожежної безпеки призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 500 до 15 300 гривень для громадян і від 10 710 до 18 360 гривень для посадових осіб.

Також випалювання стерні, лук, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - карається штрафом від 3 060 до 6 120 гривень для громадян і 15 300 до 21 420 гривень для посадових осіб.

При цьому наголошується, що дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою штраф в розмірі від 6 120 до 12 240 гривень.

Читайте також: Зміни до закону про мисливство можуть зашкодити довкіллю — оглядач

Раніше штраф за самовільне спалювання сухої трави становив від 170 до 340 гривень. При цьому якщо випалювання сухої рослинності фіксували на об'єктах природно-заповідного фонду, розмір штрафу збільшувався від 340 до 680 гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі