Депутати ухвалили за основу закон про прозорість власності провайдерів програмних послуг - Політика - dt.ua

Рада ухвалила у першому читанні законопроект про прозорість власності провайдерів програмних послуг

19 вересня, 2019, 11:07 Роздрукувати

За законопроект проголосували 290 депутатів.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям". За проект закону проголосували 290 народних депутатів.

"Проект Закону передбачає внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення", якими на провайдерів програмної послуги розповсюджуються вже існуючі для телерадіоорганізацій вимоги щодо структури власності", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

У проекті закону йдеться про те, що в Україні забороняється засновувати та брати участь в провайдерах програмної послуги:

- органам державлади та органам місцевого самоврядування, юридичним особам, які вони заснували, на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами провайдера програмної послуги, якщо рішення про їх створення або положення про них не передбачає повноважень засновувати провайдерів програмної послуги;

- фізичним і юридичним особам, які є резидентами країни, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, а також юридичним особам, учасниками (акціонерами) яких є такі юридичні або фізичні особи, на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами провайдера програмної послуги і кінцевим вигодоодержувачам;

Для провайдера програмної послуги багатоканальної цифрової ефірної телемережі із загальнонаціональним покриттям законопроектом встановлюються додаткові вимоги. Зокрема, передбачено, що кінцевим бенефіціарним власником провайдера може бути виключно громадянин України.

Читайте також: Кримські провайдери повністю блокують "Дзеркало тижня" і ще 13 сайтів українських ЗМІ

У свою чергу фізичні та юридичні особи, зареєстровані в офшорних зонах, а також особи без громадянства не можуть брати участь у в провайдері програмних послуг на всіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами.

Недотримання наведених вимог є підставою для відмови у видачі та продовженні ліцензії провайдера програмної послуги, а у разі якщо недотримання наведених вимог виявлено Національною радою під час дії ліцензії, така ліцензія може бути анульована в судовому порядку за поданням Національної ради.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >