Депутати проголосували у першому читанні за законопреокт про вдосконалення адміністрування податків - Політика - dt.ua

Рада у першому читанні ухвалила законопроект щодо вдосконалення адміністрування податків

3 грудня, 15:44 Роздрукувати

За документ проголосували 250 депутатів.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Верховна Рада під час пленарного засідання 3 грудня прийняла за основу законопроект №1209-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві". За документ проголосували 250 народних депутатів.

Документом передбачені зміни до закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в частині приведення у відповідність до чинного законодавства назв центральних органів виконавчої влади, які здійснюють адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування.

Окрім того, в законі прописані уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску; внесення змін до розміру штрафів за порушення вимог, передбачених законом; виключення обов'язку контролюючого органу про надання інформації Пенсійному фонду щодо узгодження результатів перевірок в частини нарахування єдиного внеску.

"Запропоновані зміни до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" та Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" передбачають внесення уточнення до формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації; обов'язок повідомлення особи, що претендує на отримання бюджетної дотації, про всіх пов'язаних осіб, що є отримувачами державної підтримки", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Законопроектом пропонується:

- включити Податковий кодексу України до переліку законодавчих актів, які формують законодавство про управління об'єктами державної власності;

- надати повноваження Кабінету міністрів визначати порядок відрахування до держбюджету частини чистого прибутку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій яких перебувають у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 відсотків;

- запровадити відповідальність у разі неподання або несвоєчасного подання платниками частини чистого прибутку (дивідендів) до контролюючих органів розрахунку частини чистого прибутку, дивідендів на державну частку або порушення правил нарахування та сплати цих платежів;

- покласти на Державну податкову службу обов'язок щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати до бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями та дивідендів на державну частку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також стягнення зазначених платежів до бюджету.

"Внесення змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" передбачають включення до Реєстру волонтерів осіб, задіяних у здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, що здійснюються шляхом проведення операції Об'єднаних сил", - зазначено в пояснювальній записці.

Документом пропонується внести зміни до закону "Про митний тариф" щодо встановлення ставки мита на електронні сигарети. Запропоновані зміни до закону "Про державну службу" передбачають можливість встановлення Податковим та Митним кодексами окремих особливостей проходження держслужби та оплати праці в центральних органах виконавчої влади, які реалізують державну податкову та митну політики.

Законопроект передбачає внесення змін до Закону  України "Про судовий збір" в частині встановлення максимальної ставки судового збору за поданням до адмінсуду апеляційної або касаційної скарги.

"Законопроектом вносяться зміни до 63 інших законодавчих актів України, якими узгоджується питання розподілу повноважень між органами податкової та органами митної служби та якими чітко визначено, що контролюючий орган – це орган, який визначений Податковим кодексом України", - зазначено в пояснювальній записці.

Читайте також: Рада достроково позбавила повноважень двох депутатів "Слуги народу"

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України", який передбачає посилення боротьби з піратськими та контрафактними товарами.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >