Рада призначила Гройсмана новим прем'єр-міністром України

Відео
Поділитися
Рада призначила Гройсмана новим прем'єр-міністром України Яценюк після довгих коливань сам подав у відставку, новим прем'єром став Гройсман © Верховна Рада
Парламент прийняв відставку Яценюка з посади прем'єра і призначила новим прем'єром Володимира Гройсмана.

Верховна Рада прийняла відставку Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра України.

"Прошу прийняти мою відставку. А попереду нас чекають великі справи і звершення", - сказав Яценюк, виступаючи у Верховній Раді в четвер, перед прийняттям його відставки Радою.

Після парламент одним "пакетним" голосуванням задовольнив заяву про відставку Яценюка і дав згоду на призначення Володимира Гройсмана. За таке рішення проголосували 257 депутатів. "Проти" - 50 депутатів, не голосували 35 парламентаріїв.

За це рішення голосували по фракціях: "Блок Петра Порошенка" - 131 депутат (з 145), 4 парламентарія голосували проти - Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Наталія Новак, Светалана Заліщук; "Народний фронт" - 75 (81), "Опозиційний блок" - 0 (43), "Самопоміч" - за "0" (26), "Радикальна партія" - 1 (21), "Батьківщина" - "за" 0 (19), група "Відродження" - 23 (23), група Воля народу - 16 (20), позафракційні - 11 (47). Таким чином, за нового прем'єра Гройсмана голосували 206 депутатів від БПП і "Народного фронту", а також 11 позафракційних парламентаріїв.

Як підкреслив український президент Петро Порошенко у своїй промові в парламенті в четвер, Гройсман стане наймолодшим прем'єром в історії України (Гройсману 38 років, Яценюку - 41 - ред.)

"Новий уряд, як і попереднє, буде неухильно проводити курс на євроінтеграцію. Жодна кома не змінюється в документах, які визначають основи внутрішньої і зовнішньої політики України", - сказав Порошенко, виступаючи у Верховній Раді в четвер. Порошенко додав, що в уряді з'являється посаду віце-прем'єра з питань інтеграції.

Крім того, парламент ганебно скасує постанову про незадовільну роботу уряду Яценюка. Як писало ZN.UA, скасування цієї постанови є частиною пакета домовленостей між БПП і "Народним фронтом". За даними джерела, це була особиста наполеглива вимога Яценюка.

Яценюк після довгих коливань сам подав у відставку. Він займав пост прем'єра більше двох років, і за цей час втратив підтримку суспільства. Арсеній Яценюк вперше очолив Кабінет міністрів 27 лютого 2014 року після перемоги Революції гідності. Тоді він отримав рекордна в історії України кількість голосів депутатів – 371. Яценюк знову став прем'єром після перемоги його партії "Народний фронт" на парламентських виборах. 27 листопада 2014 року він отримав 341 голос депутатів.

Проте вже в 2015 році рейтинг Яценюка став різко падати, а вже в січні 2016 року відставку Арсенія Яценюка підтримували 70% українців. 16 лютого Верховна Рада не змогла прийняти резолюцію недовіри Кабінетові міністрів, яка має наслідком відставку всього уряду. Таким чином, парламент втратив права знову ставити питання про відставку Кабміну до наступної сесії, тобто до вересня.

Читайте також: Порошенко запропонував призначити Клімкіна главою МЗС і Полторака главою Міноборони

10 квітня, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк публічно заявив про намір подати у відставку 12 квітня. Того ж дня президент Петро Порошенко повідомив, що він розраховує на створення коаліції та успішне голосування за кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду прем'єра.

За даними січневого опитування "Рейтингу", хотіли б бачити в 2016 році на посаді прем'єра Міхеїла Саакашвілі 11% респондентів, за Юлію Тимошенко – 7%, Юрія Бойка – 6%, Арсенія Яценюка – 5%, Анатолія Гриценка - 4%, Сергія Тігіпка та Олега Ляшка – по 3%, Олега Тягнибока і Наталії Яресько – по 2%. Решту кандидатів підтримують менше 1%. Прізвище Володимира Гройсмана навіть не згадується.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі