Конституційний суд - Рада прийняла за основу законопроект про Конституційному суді - Політика - dt.ua

Рада прийняла за основу законопроект про Конституційний суд

9 лютого, 2017, 12:39 Роздрукувати

Конституційний суд України має діяти в складі колегій, сенатів і Великої палати.

Будь-який громадянин України зможе подати скаргу до Конституційного суду © Андрій Товстиженко, DT.UA

Верховна Рада прийняла за основу проект закону "Про Конституційному суді України". Проект закону №5336-1, який був схвалений Радою з питань судової реформи при президентові України, підтримали 239 народних депутатів.

Проект імплементує зміни до Конституції в частині правосуддя, що набрали чинності 30 вересня 2016 року, щодо порядку організації та діяльності КСУ, статусу суддів Конституційного суду, встановлює норми щодо підстав і порядку звернення до суду, процедури розгляду ним справ і виконання рішень суду.

Законопроект пропонує впровадити інститут конституційної скарги, яку зможе подати фізична або юридична особа за умови, якщо було використано всі національні засоби юридичного захисту.

Конституційний суд діятиме у складі колегій, сенатів або Великої палати. В рамках колегій вирішуватимуться питання щодо відкриття конституційного провадження. Сенати розглядатимуть питання за індивідуальною конституційною скаргою особи. Велика палата у повному складі суддів КСУ вирішуватиме питання щодо конституційності законів України, актів ВРУ, президента, КМУ; офіційного тлумачення Конституції.

Законопроект запроваджує конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді КСУ, яким передбачено, що президент, Верховна Рада, з'їзд суддів формуватимуть конкурсні комісії.

Читайте також: Венеціанська комісія схвалила законопроект про Конституційний суд України

Детальніше про законопроект "Про Конституційний суд України" № 5336-1 читайте в статті Юлії Кириченко "Законопроект "Про Конституційний Суд України" пропонує узаконити псевдоконкурс для кандидатів на посаду суддів КСУ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >