Закон про НКРЕКП почали приводити до норм Конституції: Рада зробила перший крок - Політика - dt.ua

Рада прийняла в першому читанні законопроект про адаптацію НКРЕКП до норм Конституції

5 грудня, 2019, 17:36 Роздрукувати

Орган втратить частину автономності.  

© Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна рада України прийняла за основу в першому читанні законопроект №2490-1 "Про внесення змін до закону "Про Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг" щодо приведення його у відповідність з вимогами Конституції України. За документ проголосували 262 народних депутата.

"Законопроект спрямований на приведення норм закону про НКРЕКП у відповідність з вимогами Конституції України на підставі рішення Конституційного суду від 13 червня 2019 щодо неконституційності деяких норм закону про НКРЕКП", – заявив один з ініціаторів законопроекту Андрій Герус під  час представлення документу.

Він стверджує, що текст проекту обговорювався з Секретаріатом Енергетичного співтовариства та отримав його позитивну оцінку.

Згідно з опублікованим текстом законопроекту, НКРЕКП є постійно діючим центральним органом виконавчої влади, що має спеціальний статус і створюється Кабінетом міністрів. Зараз регулятор є незалежним органом.

Комісія являє собою колегіальний орган, що здійснює держрегулювання, моніторинг та контроль діяльності суб'єктів господарювання у сферах енергетики і комунальних послуг. З урахуванням запуску з липня 2019 року нового оптового ринку електроенергії автори законопроекту пропонують додати до вже визначених повноважень комісії повноваження з регулювання діяльності з організації купівлі-продажу е/е на ринку "на добу вперед" та на внутрисуточном ринку, забезпечення покупки е/е за "зеленим" тарифом та трейдерської діяльності.

Також законопроект передбачає, що члени і керівник комісії призначаються розпорядженнями уряду (на відміну від чинного закону, згідно з яким голова та члени комісії призначаються указами президента) за результатами конкурсного відбору. Конкурсна комісія створюється при Кабміні у складі п'яти осіб. У комісію входять три людини за поданням профільного парламентського комітету, по одній людині – за поданням профільного міністерства і міністерства, відповідального за регіональний розвиток та ЖКГ.

У разі неправомочності регулятора, Кабмін має право призначати необхідну кількість членів НКРЭКУ до моменту їх обрання в результаті конкурсу, але на строк не більше трьох місяців.

Призначення членів та голови регулятора за підсумками конкурсу здійснює Кабінет міністрів у термін не пізніше п'яти днів з моменту відповідного подання конкурсної комісії.

Читайте також: Платити зайве "Газпрому" при транспортуванні газу не доведеться — голова НКРЕКП

Нагадаємо, в червні 2019 року Конституційний суд України визнав неконституційними низку положень закону про НКРЕКП . Суд дозволив виправити закон про комісії до 2020 року.

Згідно з чинним законом НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки і захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >