Рада прийняла безвізовий закон про електронне декларування доходів чиновників

Поділитися
Рада прийняла безвізовий закон про електронне декларування доходів чиновників Депутати нарешті виконали вимогу ЄС для безвізового режиму громадянам України © Верховна Рада
Закон, необхідний для безвізового режиму, прийняли в редакції, яка узгоджена з Європейським Союзом.

Верховна Рада прийняла останній безвізовий закон про електронне декларування доходів і майна чиновників. Законопроект №3755 щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році з пропозиціями президента України Петра Порошенка підтримали 278 народних депутатів.

"Ми прийняли всі рішення, необхідні для введення безвізового режиму з ЄС для громадян України", - сказав спікер парламенту Володимир Гройсман.

Закон підтримали: "Блок Петра Порошенко" – 113 депутатів, "Народний фронт" – 72, "Опозиційний блок" – 0, "Самопоміч" – 20, Радикальна партія Олега Ляшка – 19, "Батьківщина" – 14, група "Відродження" – 0, група "Воля народу" – 13, а також 27 позафракційних депутатів.

"Парламент зробив все, щоб українці змогли їхати в Європу без віз вже в цьому році", - прокоментував у своєму твіттері прийняття закону президент Петро Порошенко.

12 березня президент України Петро Порошенко повернув у Раду законопроект про електронне декларування майна та ініціював внесення низки поправок. Зокрема, законопроект було доповнено такою нормою: "У 2016 році службові особи, які на день початку роботи зазначеної системи займають згідно зі статтею 50 цього Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи".

Також законом вводиться адміністративна та кримінальна відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей у деклараціях 2016 року.

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять туди правки, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі