Антикорупцыйний суд - Рада погодила передачу всіх підсудних ВАКС справ в антикорупційний суд - Політика - dt.ua

Рада погодила передачу всіх підсудних ВАКС справ в антикорупційний суд

12 липня, 2018, 16:51 Роздрукувати

Рада ухвалила правки МВФ для початку роботи Антикорупційного суду  

© Верховна Рада

Депутати Верховної Ради прийняли поправки до закону про створення Вищого антикорупційного суду, згідно з якою всі справи, що є в підслідності ВАКС після початку роботи антикорупційного суду передаються до ВАКС. При цьому справи першої інстанції передаються до першої інстанції, а апеляційної інстанції – до апеляційної. За поправки до закону в цілому проголосували 254 депутати.

Прийнятий законопроект №7441 передбачає внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону про Вищий антикорупційний суд, яким пропонується врегулювати питання організації та діяльності ВАС і який має містити норму закону про Антикорупційний суд у частині апеляцій.

"Цей законопроект без цієї правки не запрацює",  – сказав перед голосування її ініціатор Сергій Олєксєєв, а спікер Андрій Парубій зазначив, що незатвердження правки матиме негативні фінансові наслідки для країни.

У тексті законопроекту наголошується, що кримінальні провадження у підслідних ВАКС злочинах, судові розгляди яких в судах першої та апеляційної інстанціях, не завершено до початку роботи антикорупційного суду передаються в ВАКС.

Згідно з цими змінами, з дня початку роботи ВАКС слідчі судді, суди першої інстанції (за винятком ВАКС і його слідчих суддів) припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти у кримінальних виробництвах підслідних ВАКС. З цього дня клопотання в кримінальних виробництвах, підслідних ВАКС, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті, передаються в антикорупційний суд для розгляду.

З дня початку роботи ВАКС, суди апеляційної інстанції, за винятком апеляційної палати антикорупційного суду, припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги в підслідних антикорупційного суду кримінальних виробництвах.

Крім того, щоб уникнути правової колізії, в ст.3 КПК народні депутати змінили редакцію деяких положень. Зокрема, скасовано обмеження, згідно з яким в даний час апеляційна палата Вищого антикорупційного суду може розглядати лише ті скарги, за якими було рішення Вищого антикорупційного суду як першої інстанції.

Читайте також: У МВФ знайшли істотний недолік в законі про Вищий антикорупційний суд

7 червня Верховна Рада схвалила в другому читанні і в ціломупрезидентський законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд. Однак закон був прийнятий з нормою, згідно з якою апеляції у справах НАБУ, які вже розглядають суди, будуть проходити в судах загальної юрисдикції, а не в ВАКСе.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард за підсумками проведеної з президентом України Петром Порошенком розмови зазначила: "Ми досягли згоди в тому, що зараз вкрай важливим є якнайшвидше ухвалення парламентом додаткового закону, поданого президентом, який дозволить безпосередньо сформувати суд. Не менш важливим є відновлення підтриманих в першому читанні норм щодо розгляду Вищим антикорупційним судом всіх справ своєї юрисдикції, включаючи всі нові апеляції на відповідні рішення судів першої інстанції".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >