Рада почала розглядати два проекти виборчих кодексів

Поділитися
Рада почала розглядати два проекти виборчих кодексів Депутати приступили до законопроекту про відкриті списки © Верховна Рада
Один проект пропонує застосувати на виборах в Раду систему, яка вже використовувалася на місцевих виборах, другий вводить відкриті списки.

Верховна Рада розпочала розгляд у першому читанні двох альтернативних проектів виборчих кодексів: №3112 народного депутата з групи "Видрождення" Валерія Писаренка і законопроект №3112-1 групи народних депутатів, в т.ч. спікера парламенту Андрій Парубія.

Представляючи свій законопроект, Писаренко запропонував направити обидва кодексb до Венеціанської комісії, якщо Верховна Рада не зможе сьогодні схвалити хоча б один з них.

Нагадаємо, що чинна на сьогодні в Україні змішана (точніше - комбінована, або паралельна) виборча система застосовувалася на парламентських виборах 1998-го, 2002-го, 2012-го та 2014-го років і передбачає поєднання мажоритарної виборчої системи з голосуванням в одномандатних округах (225 мандатів) із пропорційною виборчою системою з голосуванням у єдиному загальнодержавному окрузі за жорсткі (закриті) виборчі списки (225 мандатів). При цьому право на участь у розподілі мандатів у загальнодержавному окрузі отримують лише ті партії, котрі змогли подолати 5-відсотковий виборчий бар'єр.

Проект Виборчого кодексу №3112 від 16 вересня 2015 року народного депутата Валелія Писаренка пропонує ввести пропорційну виборчу систему", але з утворенням 450 територіальних виборчих округів, в яких партія буде висувати по одному кандидату. Запропонована виборча система не є класичною пропорційною системою, як і запровадити відкриті списки. Така система передбачена чинним законом про місцеві вибори, за яким вони проходили в Україні в 2015 році.

Альтернативний проект Виборчого кодексу, внесений до Верховної Ради 2 жовтня 2015 року народними депутатами Андрієм Парубієм та іншими, зареєстрований під номером 3112-1. Він передбачає пропорційну виборчу систему з відкритими списками при виборах народних депутатів України. Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів, обласних рад, а також міських рад міст, в яких кількість виборців перевищує 90 тис. чоловік. На виборах мерів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості.

Детальніше про виборчі кодекси читайте в матеріалі Ігоря Коліушка та Юлії Кириченко "Українське суспільство потребує нової виборчої системи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі