Рада підтримала узгодження законодавства про жорстоке поводження з тваринами із стандартами Євросоюзу

Поділитися
Рада підтримала узгодження законодавства про жорстоке поводження з тваринами із стандартами Євросоюзу
Народні депутати ухвалили у першому читанні відповідний проєкт закону.

Верховна Рада підтримала в першому читанні проєкт закону №2351 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу)". За документ проголосували 318 народних депутатів.

У пояснювальній записці зазначено, що проєкт закону вносить зміни та приводить у відповідність з вимогами міжнародних угод та директив Євросоюзу такі законодавчі акти:

- Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження";

- Закон України "Про тваринний світ";

- Кримінальний кодекс України;

- Кодекс України про адміністративні правопорушення;

- Кримінальний процесуальний кодекс України;

- Лісовий кодекс України;

- Закон України "Про Національну поліцію";

- Закон України "Про Червону книгу України";

- Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Серед іншого, документ пропонує повернути інститут конфіскації бракон'єрських знарядь незаконно добутої продукції до антибраконьєрських статей 248 і 249 Кримінального кодексу України, а також ввести нову статтю за контрабанду рідкісних видів тварин та рослин.

Окрім того, документ передбачає розмежування компетенцій щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення за статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення(жорстоке поводження з тваринами – ред.). Зокрема передбачено, що лише суди матимуть компетенцію розглядати такі справи. Також проєкт закону пропонують уточнити склади злочинів та узгодити частини третьої статті 299 (жорстоке поводження з тваринами у присутності малолітнього та неповнолітнього – ред.) Кримінального кодексу України зі статтею 67 (обставини, які обтяжують злочин – ред.) цього ж Кодексу.

Також документ передбачає адміністративну відповідальність за знищення видів рослин і тварин, або їх місць існування, які охороняються Бернською та іншими міжнародними конвенціями, ратифікованими Україною. Також передбачено адміністративну відповідальність за подібні правопорушення щодо видів тварин і рослин, які підлягають особливій охороні на території Криму, областей, міст Києва та Севастополя.

Нагадаємо, у 2017 році в Україні набув чинності закон, що передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, за жорстоке поводження з тваринами, якщо вона була покалічена або вбита, нацьковування однієї тварини на іншу, публічний заклик до жорстокого поводження з тваринами передбачає арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років. Раніше за подібні дії загрожував штраф або арешт на строк до 6 місяців.

За ті ж дії в присутності малолітнього або неповнолітнього, або вчинені повторно, або вчинені групою осіб передбачено позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі