Рада може переглянути принцип співробітництва з ПАРЄ

Поділитися
Рада може переглянути принцип співробітництва з ПАРЄ Росію лишили повноважень у ПАРЄ після анексії Криму та військової агресії в Донбасі © geolocation.ws
Україна може переглянути основи механізмів співпраці з ПАРЄ у тому випадку, якщо з російської делегації знімуть обмеження в обхід резолюції Асамблеї.

У Верховній Раді зареєстрували проект заяви щодо ситуації, яка склалася в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Так ініціатори документу закликали Раду відреагувати на намагання зняти обмежувальні заходи щодо Росії у ПАРЄ в обхід відповідних резолюцій, а також повідомити парламенти країн-членів ЄС, що відповідні дії можуть призвести до перегляду основ та механізмів співробітництва України з Асамблеєю. Відповідна інформація міститься на офіційному сайті Верховної Ради.

"Усвідомлюючи, що нищення інституційних основ означатиме визнання Парламентською Асамблеєю Ради Європи своєї політичної неспроможності слідувати власним рішенням та публічну демонстрацію відходу від цінностей та принципів Ради Європи – верховенства права, демократії та прав людини, змушуватиме Верховну Раду України та її Постійну делегацію у Парламентській Асамблеї Ради Європи здійснити повний перегляд засад, на яких будується співробітництво з Асамблеєю та механізмів такої співпраці", - йдеться у додатку до документа.

При цьому в самій заяві йдеться про засудження намагань повернути повноваження російській делегації в ПАРЄ

"Засудити намагання зняти обмежувальні заходи у відношенні постійної делегації Російської Федерації у Парламентській асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій Асамблеї та внесення змін до статутних документів, які змінюють засадничі принципи діяльності Організації", - йдеться у проекті заяви.

Зазначено, що ухвалення документу сприятиме захисту національних інтересів України та її громадян в умовах російської агресії. Окрім того ухвалення документу забезпечить ознайомлення керівництва та парламентів держав-членів Ради Європи з системними порушеннями Росією взятих на себе зобов'язань в рамках РЄ.

"Заява стане ще одними чинником у колективних зусиллях міжнародної спільноти, спрямованих на припинення РФ цієї ганебної практики і намагань знищити засади діяльності найавторитетнішої Асамблеї на європейському континенті, яка захищає принципи демократії, захисту прав людини та верховенства права", - йдеться у пояснювальній записці до заяви.

Серед ініціаторів документу голова постійної делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв, заступники глави делегації в Асамблеї Сергій Соболєв, Георгій Логвинський, Марія Іонова, члени делегації Борислав Береза, Олена Сотник, Олег Ляшко, перший віце-спікер Верховної Ради, член делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко , віце-спікер парламенту Оксана Сироід, глава делегації Верховної Ради в ПА ЄС - Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ) Борис Тарасюк.

Нагадаємо, у червні Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть можливість російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Раніше колишній голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягав на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ. Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі