Кремль відмовився від пропозиції Арахамії пустити воду в Крим в обмін на поступки щодо Донбасу

Поділитися
Кремль відмовився від пропозиції Арахамії пустити воду в Крим в обмін на поступки щодо Донбасу © vm.ru
Однак в РФ готові розглянути комерційні пропозиції.

Представник Кремля Дмитро Пєсков заперечив можливість повернення Україні контролю над кордоном в Донбасі в обмін на відновлення Україною водопостачання анексованого Криму. Про це він заявив журналістам у середу, 12 лютого, передає державне російське агенство ТАСС.

"Крим не може бути об'єктом будь-яких обмінів", - сказав прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. Він зазначив, що мова йде про регіон, водопостачання якого займаються російські "програми розвитку".

"Якщо є якісь пропозиції щодо додаткового водопостачання - на комерційній або на іншій основі - вони можуть бути розглянуті", - додав Пєсков.

Раніше зазначалось, що голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія допускає подачу води в анексований Крим з території материкової України в обмін на поступки Росії по Донбасу.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, розкритикував пропозицію Арахамії, зазначивши, що "не допускає, що держава може продати кримчан за воду".

Новий глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що пропозиція відновити поставки води в анексований Крим в обмін на виведення російських військ з Донбасу - це особиста думка глави фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді України Давида Арахамії.

Антон Кориневич повідомив, що водопостачання півострова буде відновлено лише після його повної деокупації. Такої позиції Україна дотримується шостий рік, з початку анексії Криму в 2014 році.

Після анексії Криму Росією Україна припинила подавати воду на півострів по Північно-Кримському каналу, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал, з території Херсонської області.

Значне додаткове навантаження на водні ресурси півострова чинить його стрімка мілітаризація Росією. Оскільки базові потреби кримчан у прісній воді в разі виведення російських військ можна задовольнити навіть без відновлення поставок дніпровської води.

Російська сторона неодноразово намагалася підняти на міжнародному рівні питання про нібито порушення Україною гуманітарного права у зв'язку з обмеженням постачання прісної води на окупований півострів. Однак Україна спирається на положення четвертої Женевської конвенції 1949 року, згідно з якою повну відповідальність за задоволення потреб мирного населення несе окупуюча сторона.

Докладніше про проблему читайте у статті Олексія Їжака "Не вбивати на водопої".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі