Новини України - Путін вважає, що в України є майбутнє, тільки якщо буде федералізація - Політика - dt.ua

Путін виступає за федералізацію України

17 листопада, 2014, 10:44 Роздрукувати

Президент Росії вважає, що в України є майбутнє, якщо українці відчують, що вони зможуть себе реалізувати на тій території, де вони проживають.

Путін вважає, що в України є майбутнє, тільки якщо буде федералізація © fotki.yandex.ru/users/iac4x42009

Для того, щоб люди, які проживають на території України змогли щось вирішувати самостійно, необхідна федералізація. Про це президент Росії Володимир Путін заявив в інтерв'ю німецькому каналу ARD.

За його словами висловлювання не про "федералізацію", а про "децентралізацію" є грою слів. "Це ж гра словами. Треба зрозуміти, що вкладається в ці поняття: децентралізація, федералізація, регіоналізація. Можна понавигадувати ще десяток слів. Потрібно, щоб люди, які проживають на територіях, зрозуміли, що вони на щось мають права, що вони щось можуть вирішувати самостійно у своєму житті", - сказав він.

"Україна - складна країна, і не тільки за етнічним складом, але і за процесами її формування в сьогоднішньому вигляді. Чи є майбутнє, і яке воно? Я думаю, звичайно, є. Це велика країна, великий народ, 43-44 млн населення. Це велика європейська країна з європейською культурою", - сказав Володимир Путін.

Путін вважає, що в України є майбутнє, якщо її жителі будуть відчувати, що територія на якій вони проживають - їхня Батьківщина.

"Ви знаєте, не вистачає тільки одного. Не вистачає, мені здається, розуміння того, що щоб бути успішними, стабільними, процвітаючими, потрібно, щоб всі люди, які на цій території проживають, якою б мовою вони не говорили (угорською, російською, українською або польською), відчували, що ця територія - їх Батьківщина. Для цього вони повинні відчути, що вони можуть реалізувати себе повноцінно тут не гірше, ніж на інших територіях, а може бути, навіть в чомусь краще. Тому я не розумію такого небажання деяких політичних сил в Україні навіть слухати про можливість федералізації", - сказав він.

У цьому ж інтерв'ю Путін запропонував вирішувати конфлікт у Донбасі шляхом створення якогось "єдиного політичного простору" на окупованих бойовиками територіях України. "Давайте будемо домагатися якогось єдиного політичного простору на цих територіях", - запропонував президент Росії, підкресливши, що Москва готова рухатися в цьому напрямку, хоча, за його словами, це може не всім сподобатися і в Росії.

15 листопада в іншому інтерв'ю німецькому телеканалу Путін заявив, що Росія "не дозволить" знищувати бойовиків на сході України.

"Ви хочете, щоб український уряд знищив там всіх політичних супротивників і опонентів? Ми - ні. І не дозволимо", - заявив він.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >