Путін назвав Україну партнером, але звинуватив у небажанні продовжувати розведення військ в Донбасі

Поділитися
Путін назвав Україну партнером, але звинуватив у небажанні продовжувати розведення військ в Донбасі © Адміністрація президента України
Зустріч лідерів нормандської четвірки в квітні "стане актуальною, якщо будуть відбуватися якісь позитивні зміни", - вважає Путін.

Президент Росії Володимир Путін на своїй підсумковій пресконференції заявив про те, що владі України потрібно проводити прямі переговори з ватажками підтримуваних РФ збройних угруповань "ЛДНР" щодо українського законодавства, яке стосується Донбасу.

"Потрібен прямий діалог з Донбасом. Його теж немає. Зараз оголошено, що будуть внесені зміни пов'язані з децентралізацією. Це замість Мінських угод? Це замість закону про особливий статус Донбасу? Але в Мінських угодах написано, що якщо це стосується Донбасу, це має бути узгоджене з цими регіонами. Ніякого погодження немає. Ось це насторожує", - сказав Путін у четвер.

Він додав, що зустріч лідерів нормандської четвірки у квітні "стане актуальною, якщо будуть відбуватися якісь позитивні зміни".

"Вони є чи ні? Є. Закон про особливий статус продовжений, основа для врегулювання не зникла, проведено відведення військ. Правда, наші партнери в Україні не хочуть розвивати розведення по всій лінії зіткнення. Це помилка, на мій погляд. Скоротилася кількість обстрілів. Це теж позитивна річ, хоча вони, на жаль, досі зберігаються. Є і позитив, є речі, які насторожують. Це все предмет для обговорення. І в цілому в сенсі продовження роботи в нормандському форматі доцільно", - зазначив Путін.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі