Протестувальники в Гонконзі надихаються Євромайданом — Quartz

Поділитися
Протестувальники в Гонконзі надихаються Євромайданом — Quartz © Jeffie Lam/Twitter.com/jeffielam
Вуличні протести в Гонконзі проти закону про екстрадицію і уряду в цілому багато в чому нагадують Євромайдан.

Протести в Гонконзі, що почалися як мирні марші проти закону про екстрадицію ув'язнених на материковий Китай, наслідують сценарій українського Євромайдану. Про це пише видання Quartz в статті під заголовком "Чому протестувальники Гонконгу озираються на Україну?".

"Хоча протягом останніх кількох років світ став свідком активізації громадських протестів від Близького Сходу до Судану або Пуерто-Ріко, не багато з них зрезонували з жителями Гонконгу настільки, як проєвропейські та антиросійські протести в Україні 2014 року", - йдеться в статті.

The South China Morning Post

Протести в центрі Києва спалахнули буквально за кілька місяців до запуску Руху парасольок в Гонконзі в 2014 році.

Мало того, зазначає Quartz, номінований на "Оскар" в 2015 році документальний фільм про Євромайдан "Зима у вогні" має величезне значення для багатьох протестувальників в Гонконзі, які отримали можливість дивитися його на сервісі Netflix.

"П'ять років потому, на тлі того, як в Гонконзі формується набагато мінливіший рух опору, ставки в якому стали вище, український досвід здається ще більш знайомим та наочним, що викликає тривогу", - пише видання.

Quartz цитує активіста, який поширює інформацію про протести в Гонконзі, Чі Нгао. За його словами, досвід України надихає їх.

"Це як Давид проти Голіафа. Протестувальники в Гонконзі дійсно захоплюються українцями, їхньою стратегією протесту і непохитним духом", - сказав Лі.

Між Майданом і протестами в Гонконгу є й відмінність - в останньому не було інцидентів з летальним результатом.

"Протести в Гонконзі на 90% схожі на українські. Єдина відмінність полягає в тому, що поліція не використовувала справжні кулі в Гонконзі", - зазначає видання.

Нагадаємо, вже кілька місяців сотні тисяч жителів Гонконгу виходять на масові демонстрації. Їх спричинив намір влади ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитом китайської влади до материкового Китаю. Відтоді уряд відмовився від його ратифікації, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави Гонконгу Керрі Лем.

Читайте також: Понад 40 демонстрантів у Гонконзі звинуватили в заколоті

Гонконг переживає найважчу політичну кризу з 1997 року, коли Британія передала цю територію під протекторат Китаю. У червні мільйони городян двічі влаштували масові протести через закону про екстрадицію ув'язнених. Зараз у Гонконгу угода про екстрадицію підписана тільки з 20-ма країнами. Якщо законопроект приймуть, влада зможе видавати жителів Гонконгу навіть урядам, з якими у автономії таких договорів немає, – з материковим Китаєм, Тайванем, Макао.

Детальніше про ситуацію в Гонконзі читайте в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі