Прокуратурі необхідна диджиталізація — експерт - Політика - dt.ua

Прокуратурі необхідна диджиталізація — експерт

2 вересня, 2019, 11:55 Роздрукувати

Прокуратура має повернутися обличчям до людей — автоматизація роботи зі зверненнями громадян,широке впровадження практики call-центрів, chat-ботів та використання відеоконференцій.

У прокуратурі необхідно провести оптимізацію процесів управління. Головним чином за рахунок диджиталізації. Настав час перегорнути сторінку з періодичним "зникненням" доказів з матеріалів кримінального провадження, переписуванням документів заднім числом тощо. Новому очільникові ГПУ стане в пригоді найсвіжіший функціональний аудит ГПУ, проведений Price Waterhouse Coopers, для того, щоб усунути дублювання функцій, скоротити адміністративні посади в ГПУ, передати на аутсорс невластиві прокуратурі функції — логістику, службовий автотранспорт та утримання будівель. 

Про це у своїй статті для DT.UA пише Євген Єнін, експерт Українського інституту майбутнього. На його думку, концепція розумної системи електронного кримінального провадження та електронного документообігу — інструмент забезпечення більш швидкого правосуддя, кращого дотримання прав учасників кримінального процесу та істотного зниження корупційних ризиків (докази, які "миші з'їли" або "залило, бо прорвала каналізація", — це приклади з реального життя). Це дасть змогу уникнути більшості виїзних перевірок регіональних та місцевих прокуратур з боку прокуратур вищого рівня і в результаті скоротити видатки та підвищити ефективність. 

"Окрім цього, цілісна система електронного документообігу та електронного кримінального провадження слугуватиме інструментом повного, об'єктивного та неупередженого оцінювання роботи прокурора. Така система матиме змогу зібрати інформацію про всі ухвалені рішення та підготовлені прокурором документи, оцінити їх результативність на всіх напрямах діяльності: у кримінальному процесі, у рамках представництва інтересів держави в суді та під час розгляду звернень громадян тощо. Відповідні програмні продукти вже розроблені й успішно пройшли стадію апробації в окремих регіонах України, — зазначає експерт. — Прокуратура має повернутися обличчям до людей — автоматизація роботи зі зверненнями громадян,широке впровадження практики call-центрів, chat-ботів та використання відеоконференцій для організації прийому громадян прокурорами вищого рівня забезпечить оперативніше й якісніше обслуговування потреб населення, знизить корупційні ризики та навантаження на прокурорів".

Докладніше про необхідність реформування ГПУ читайте в статті Євгена Єніна "Сім кроків до прокуратурі майбутнього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >